Piersi to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Dlatego jeśli nie jesteś do końca zadowolona z ich kształtu, chciałabyś nieco poprawić wygląd swojego biustu, możesz to zrobić, decydując się na zabieg chirurgiczny. Rozwiązaniem jest mastopeksja, czyli lifting piersi polegający na ich podniesieniu. Jakie są wskazania do tego zabiegu? I jakich efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu mastopeksji?
Kto może zdecydować się na zabieg podniesienia piersi?
Kobieta, która uważa, że jej piersi mogłyby wyglądać lepiej, być bardziej jędrne i uniesione, może poddać się mastopeksji. Jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich ciąża, nieuregulowana cukrzyca, ogólny zły stan zdrowia oraz problemy z krzepliwością krwi.
Piersi na skutek rozmaitych czynników zmieniają swój kształt – mastopeksja to zabieg dedykowany zwłaszcza dla tych pań, które:
- - straciły sporo kilogramów, w efekcie czego ich biust stał się mniej jędrny i obwisły – wynika to z faktu, że podczas odchudzania w piersiach zanika tkanka tłuszczowa
- - długo karmiły piersią, czego skutkiem była zmiana kształtu biustu
- - mimo upływu lat chciałby się cieszyć atrakcyjnie, kobieco prezentującymi się piersiami.
Jedynym sposobem na to, aby faktycznie przywrócić biustowi pożądany kształt, jest zabieg chirurgiczny. Przynosi on szybkie i niezwykle satysfakcjonujące efekty, dlatego może być remedium na kobiece kompleksy.
Na czym polega mastopeksja?
Zabieg ten polega na wymodelowaniu piersi w ten sposób, aby ponownie stały się jędrne i były uniesione. O tym, jak będzie on wykonany, decyduje sam lekarz. Szczegółowe informacje na temat cięć wykonywanych przez lekarza znajdziesz na https://chirurgplastyczny-krakow.pl/podniesienie-piersi/.
Przed mastopeksją lekarz zleca przeprowadzenie szeregu badań. Pacjentka musi wykonać między innymi USG piersi, EKG, rentgen klatki piersiowej, morfologię krwi. Zaleca się także, aby przed zabiegiem przyjąć 2 dawki szczepienia przeciwko wzw B.
Mastopeksja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa 2-3 h, a po jego przeprowadzeniu pacjentka jest hospitalizowana przez jedną dobę. Rany goją się około 10 dni, jednak przez przynajmniej 4 tygodnie od mastopeksji nie można uprawiać sportu, pływać czy chodzić do sauny. W tym czasie należy również nosić miękki biustonosz bez fiszbin.
Panie, które decydują się na na ten zabieg, muszą być świadome, że po pewnym czasie od jego wykonania kształt biustu może ponownie ulec zmianie. Jest to związane z upływem lat, utratą jędrności skóry, ale także może być następstwem kolejnej ciąży i karmienia piersią.
Jak dbać o piersi?
Atrakcyjnie wyglądający biust to marzenie niejednej kobiety. Jednak dla każdej z pań najważniejsze jest jej zdrowie – dlatego pierwszym krokiem do tego, aby zadbać o piersi, jest odpowiednia profilaktyka.
Kobiety, które ukończyły 30. rok życia, powinny wykonywać USG piersi przyjemniej raz na dwa lata, a najlepiej co roku. Takie badanie jest krótkie i całkowicie bezbolesne, a jednocześnie daje wiele informacji na temat zdrowia pacjentki. Lekarz ocenia budowę piersi, jest w stanie zauważyć ewentualne, niepokojące zmiany oraz przygląda się węzłom chłonnym. O tym, jak przeprowadza się takie badanie, można przeczytać na https://dbajopiersi.pl/.
Mastopeksja to zabieg przywracający pewność siebie, natomiast USG to proste badanie, które pozwala w porę zauważyć nieprawidłowości w obrębie piersi. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się swoją kobiecością, nie rezygnuj ani z diagnostyki, ani z zabiegów poprawiających wygląd biustu – to klucz do tego, aby zachować zarówno dobre zdrowie, jak i samopoczucie.
Artykuł partnera