Lokale użytkowe na wynajem – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Udostępnij:

Znalezienie odpowiedniego lokalu użytkowego do prowadzenia działalności może być nie lada wyzwaniem. Sprawdź, o czym warto wtedy pamiętać?

Sklepy spożywczy, salon kosmetyczny, pizzeria, a może gabinet dentystyczny? Do prowadzenia tego typu biznesów potrzebne są odpowiednie lokale użytkowe.

Aktualnie przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji szeroką gamę ofert wynajmu tego typu lokali w największych i mniejszych miastach w Polsce. Czym najlepiej kierować się przy poszukiwaniu odpowiedniego lokalu użytkowego na wynajem?

Jakie są potrzeby Twojego biznesu?

Każdy biznes posiada nieco inną specyfikę, dlatego też dobór odpowiedniej przestrzeni powinien bazować przede wszystkim na określeniu potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Tutaj pod uwagę należy wziąć szereg różnych czynników, w tym sposób obsługi klienta, wymagają powierzchnię lokalu użytkowego, wymogi BHP oraz inne wymagania, które musi spełnić dany biznes czy też w końcu indywidualne preferencje.

Wyznaczenie określonych potrzeb pozwoli wówczas na łatwiejsze znalezienie najlepszej oferty – pod uwagę można wziąć wtedy tylko te lokale użytkowe na wynajem, które rzeczywiście będą optymalnym wyborem dla danego biznesu.

Lokalizacja to klucz

W przypadku każdego biznesu kluczowe jest znalezienie lokalu użytkowego, który będzie cechował się jak najlepszą dla niego lokalizacją.

Oczywiście, najlepiej, aby lokal użytkowy na wynajem znajdował się w centrum dużego miasta, na przykład takiego, jak Kraków. Wówczas dotarcie do klientów będzie jeszcze łatwiejsze. Taka lokalizacja niesie jednak ze sobą spory koszt, dlatego też pod uwagę warto wziąć także inne miejsca. Doskonałym wyborem mogą być nowo wybudowane osiedla czy biurowce, gdzie inne firmy nie rozpoczęły jeszcze działalności.

Pod uwagę warto wziąć także charakter okolicy, aby trafić ze swoją ofertą do klientów, którzy będą nią najbardziej zainteresowani!

 

Zwróć uwagę na dojazd i parkowanie

Wraz z lokalizacją powiązana jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie dojazd oraz parkowanie przy lokalu użytkowym.

Lokal powinien być położony tak, aby pozwalać na łatwe i szybkie dotarcie na miejsce. Dobrym wyborem będzie lokalizacja przy głównej ulicy, niedaleko ogólnodostępnego parkingu, aby każdy z klientów, a także pracowników mógł bez trudu zaparkować auto.

 

Jaka powierzchnia użytkowa lokalu będzie najlepsza?

Kolejna sprawa to powierzchnia lokalu użytkowego na wynajem. Jak zostało wspomniane wcześniej, w tym przypadku najważniejsze to wybranie lokalu odpowiadającego wymaganiom konkretnego biznesu.

Jednocześnie warto pamiętać o tym, aby wielkość przedsiębiorstwa dopasować do planowanego rozwoju biznesu, aby nie okazało się, że już po kilku miesiącach dana przestrzeń przestanie wystarczać do prowadzenia rozwijającej się działalności.

Pod uwagę należy też wziąć rozkład pomieszczeń w lokalu. Tutaj należy pamiętać o tym, że każdy biznes ma nieco inną specyfikę, więc też konkretne rozplanowanie lokalu należy dostosować do jego typu.

Również należy pamiętać o odpowiednich wymogach prawnych, w tym także z dziedziny BHP, które określają minimalne wielkości poszczególnych pomieszczeń, warunki dostępu do instalacji oraz urządzeń. Każdy lokal powinien spełnić określone normy BHP – w przeciwnym przypadku przedsiębiorca będzie narażony na kary i w końcu może zostać zmuszony do zamknięcia swojej działalności.

Szukasz lokalu użytkowego w Krakowie? Wybierz inwestycję CHB 14!

Szukasz lokalu użytkowego na wynajem w mieście Kraków? Zależy Ci na połączeniu prestiżowej lokalizacji, nowoczesnych wnętrz oraz przystępnej ceny? W takim przypadku już teraz sprawdź lokale użytkowe CHB 14!

Lokale użytkowe na wynajem CHB 14 znajdują się w nowoczesnym obiekcie położonym przy ulicy Christo Botewa 14 w Krakowie. Do dyspozycji najemców jest tutaj aż około 4580 metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz około 250 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na parterze.

Dokładne informacje o lokalach na wynajem znajdziesz pod adresem: chb14.pl. Zapraszamy! 

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Porady prawne kluczem do sukcesu

​ Niejedna osoba musi sobie radzić z kwestiami natury prawnej. Dotyczyć to może rozmaitych sytuacji życiowych, choćby związanych z rozwodem, alimentami czy też opieką nad dziećmi. W...

Pogoda w Krakowie