Trening EMS – trening personalny z elektrostymulacją mięśniową

Udostępnij:

Nie masz zbyt dużo czasu na treningi? Chcesz poprawić swoją siłę lub zrzucić nadmiar kilogramów? Wybierz trening personalny EMS!

Elektrostymulacja mięśni umożliwia uzyskanie jeszcze lepszych wyników treningowych w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami. Dzisiaj trening EMS to popularna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby ćwiczyć skutecznie, a przy tym nie przeznaczać na ten cel tak wielu godzin w ciągu tygodnia.

Czym dokładnie jest trening EMS? Na czym polega elektrostymulacja mięśni? Kto może skorzystać na takich treningach? W końcu, gdzie są one organizowane i ile kosztują?

Trening EMS – co to jest?

EMS to skrót od angielskiego Electrical Muscle Stimulation, czyli elektrycznej stymulacji mięśniowej. To rodzaj treningów, podczas których dochodzi do stymulacji mięśni z użyciem prądu elektrycznego o bezpiecznych parametrach.

Dzisiaj trening EMS cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Kiedyś najczęściej stosowany był przez sportowców, na przykład przez piłkarzy. Teraz jednak jest on dostępny dla każdego, kto chciałby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty ćwiczeniowe.

Trening EMS to trening personalny, który przeprowadzany jest pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego, najczęściej w siłowni albo w studiu fitness.

W Krakowie trening EMS dostępny jest w klubach InTime.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Podczas treningu osoba podłączana jest do specjalnego urządzenia wyposażonego w elektrody. Generują one odpowiednią częstotliwość prądu i oddziałują na tkankę mięśniową, dzięki czemu każdy ruch jest jeszcze bardziej efektywny.

Impulsy elektryczne aktywują mięśnie, dlatego też dochodzi do intensywnej pracy mięśni i do szybszego spalania kalorii. W rezultacie takiego treningu można uzyskać znacznie lepsze wyniki niż podczas zwykłych ćwiczeń na siłowni lub fitness.

Warto przy tym zaznaczyć, że trening personalny tego typu jest układany indywidualnie dla trenującego, aby pozwolić mu w uzyskaniu najlepszych rezultatów.

Nie trzeba posiadać żadnych wcześniejszych doświadczeń z takimi treningami. Są one rekomendowane również dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie trenowali i nie korzystali z innych form aktywności fizycznej.

Kiedy warto wziąć udział w treningach EMS?

Zasadniczo, elektrostymulacja mięśni to metoda treningowa, która rekomendowana jest niemalże dla każdego. Jej szerokie zastosowanie powoduje, że pozwala ona na uzyskanie lepszego wyglądu ciała, a przy tym doskonałego samopoczucia.

Główne wskazania do treningu EMS:

  • nadwaga i otyłość – skuteczne spalanie kalorii
  • zredukowanie cellulitu oraz poprawa jędrności skóry
  • wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki
  • rozbudowa i wzmocnienie masy mięśniowej
  • bolący kręgosłup i mięśnie pleców, na przykład przy pracy w pozycji siedzącej
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony mięśni, stawów

Jak widać, trening EMS jest bardzo dobrym wyborem dla wielu osób, które chciałyby zadbać o swoje zdrowie oraz kondycję, lecz bez wykonywania forsownych, czasochłonnych ćwiczeń.

Jak długo trwają treningi EMS?

Dzięki zastosowaniu techniki elektrostymulacji mięśniowej, trening EMS jest tak krótki, a przy tym bardzo efektywny.

Całkowity czas treningu to zaledwie 20 minut i wystarczy wykonać go jeden raz w tygodniu, aby uzyskać rezultaty podobne do spędzenia paru godzin na siłowni albo w klubie fitness. Całkowita liczba treningów potrzebna do uzyskania pożądanych efektów ustalana jest przez trenera personalnego.

Podsumowując, trening EMS to skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i rozbudowę mięśni. Wystarczy zaledwie 20 minut!

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Co warto zwiedzić w Krakowie i Wieliczce...

Podróżowanie samochodem daje niezrównaną swobodę i komfort, szczególnie gdy chcemy odkryć najpiękniejsze zakątki polskich miast takich jak Kraków i Wieliczka. Oba te miejsca kryją w sobie...

Pogoda w Krakowie