Majówka w Polsce. Sprawdź, jak najlepiej zwiedzić nasz kraj!

Udostępnij:

​Majówka zbliża się już wielkimi krokami, dlatego to najlepszy moment, aby zabrać się za jej zaplanowanie. Długi weekend majowy może być świetną okazją na wycieczkę po Polsce. Jaki środek transportu sprawdzi się wtedy najlepiej?

Majówka - własne auto

Wiele osób wybiera się na majówkę własnym samochodem. Dzięki niemu podróż może odbywać się komfortowo, bez zwracania uwagi na rozkłady jazdy i konieczności dopasowania się do godzin odjazdów i przyjazdów komunikacji publicznej.

Wyzwaniem mogą jednak stać się dłuższe trasy, które wymagają sporo czasu do przejazdu, dlatego są męczące. Problemem może stać się również podróż z całą rodziną, zwłaszcza wtedy, gdy nie ma się zbyt dużego samochodu, w którym można zmieścić wszystkie bagaże na majowy weekend.

Majówka - wypożyczenie samochodu

Alternatywą dla podróży własnym autem będzie skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodowej. 

Możliwość wypożyczenia większego, bardziej komfortowego samochodu stanowi doskonałą propozycję na majówkę. Do wyboru są nie tylko samochody osobowe, ale również rodzinne busy, które mogą sprawdzić się na wyjazd z większą rodziną i znajomymi. Samochody z wypożyczalni są przygotowane do jazdy również na dłuższe trasy i nie trzeba obawiać się o awarie. Nawet w razie pojawienia się problemów można liczyć na szybką pomoc. Szeroką gamę pojazdów na majówkę oferuje wypożyczalnia samochodów w Krakowie Kaizen Rent – z jej flotą można zapoznać się pod adresem https://kaizenrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow.

Majówka - podróż pociągiem

Kolejnym sposobem na zwiedzenie Polski w majowy weekend będzie skorzystanie z pociągów. Kolejami można dojechać do wielu miejscowości wzdłuż i wszerz kraju, a dzięki promocyjnym biletom cena również nie będzie bardzo wysoka.

Minusem podróżowania pociągiem staje się jednak ograniczona liczba dostępnych miejsc, do których docierają koleje, mniejszy komfort podróży z większymi bagażami, a także konieczność dostosowania się do rozkładu jazdy. Trzeba ponadto liczyć się z opóźnieniami, które na kolei nadal zdarzają się często. 

Majówka - autokarem do celu

Zwiedzanie Polski autokarem to następna propozycja na naszej liście. Połączenia dostępne są głównie między większymi miastami, ale wiele linii dociera też do mniejszych miejscowości, które również warto odwiedzić w trakcie majowego weekendu.

Na ten długi weekend wielu przewoźników przygotowało bilety promocyjne, które można zakupić z wyprzedzeniem, aby wyjazd był jeszcze tańszy. Podobnie jak w przypadku kolei trzeba jednak liczyć się z mniejszym komfortem podróżowania i ograniczeniami wynikającymi z rozkładów jazdy.

Majówka - loty po Polsce

W przypadku majówkowych podróży na długich trasach warto wziąć pod uwagę zakupienie biletów lotniczych. Często można również znaleźć je w promocyjnych cenach, aby zapłacić za szybką i wygodną podróż jeszcze mniej.

Przy wyborze lotu problemem bywają lokalne dojazdy. Rozwiązaniem może być wtedy wypożyczenie samochodu w mieście docelowym, aby łatwo poruszać się po nim i jego okolicy.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Moda ślubna 2020 - trendy i cechy...

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Przygotowania do tego święta bywają niekiedy długie, męczące i bardzo precyzyjne. Wśród najważniejszych...

Pogoda w Krakowie