Krótki przewodnik po nieruchomościach w Krakowie. Gdzie szukać ofert deweloperskich?

Udostępnij:

Jeśli chodzi o Kraków, mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego wyrastają tu jak grzyby po deszczu. Nic w tym dziwnego – stolica Małopolski uchodzi za drugi największy rynek nieruchomości w Polsce. Tę prestiżową pozycję zapewnia miastu jego wyjątkowy charakter, urokliwa architektura, a także położenie i dostęp do licznych terenów zielonych. Nie bez znaczenia jest także edukacyjna, kulturalna, a przede wszystkim biznesowa oferta Krakowa. Gdzie szukać najlepszych inwestycji deweloperskich w tym mieście?

Jakie znaczenie ma lokalizacja?

Jeśli interesuje cię Kraków, mieszkania na sprzedaż powinieneś szukać w dzielnicach okalających ścisłe centrum. Pod tym względem miasto zostało zaprojektowane bardzo korzystnie, ponieważ nie musisz decydować się na drogi lokal w zabytkowej kamienicy w Starym Mieście, aby szybko i sprawnie dotrzeć na Rynek Główny, Dworzec PKP czy do głównych węzłów komunikacyjnych, z których dostaniesz się niemal w każdą inną część Krakowa. Zasada im dalej od centrum, tym taniej sprawdza się oczywiście również tutaj, jednak dzielnice, takie jak:

  • - Krowodrza;
  • - Zwierzyniec;
  • - Dębniki;
  • - Bronowice;
  • - Olsza;

są oddalone od Rynku tylko o kilka kilometrów, a ceny mieszkań deweloperskich przyjazne dla portfela. Co więcej, są to inwestycje nowoczesne, o wysokim standardzie i przemyślane pod względem infrastruktury. Deweloperzy tacy jak EkoPark dbają o to, aby inwestycja zawsze wpisywała się w otoczenie także pod względem estetycznym. Ostateczny wybór lokalizacji zależy oczywiście od twoich preferencji. Może zechcesz zainwestować w lokal w nieco bardziej oddalonej, ale klimatycznej Nowej Hucie?

Określ swoje potrzeby

Inwestycja w mieszkanie z rynku deweloperskiego to duże przedsięwzięcie, dlatego dobrze się zastanów nad swoim trybem życia, potrzebami, ale także perspektywą kolejnych lat. Jeśli planujesz założyć rodzinę lub już ją masz, z pewnością zwrócisz uwagę na dostęp do infrastruktury handlowej, pobliskich parków i placówek edukacyjnych. Pod tym względem najlepiej prezentują się Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie czy Zwierzyniec.

Gdy jesteś singlem lub po prostu możesz pozwolić sobie na częste wyjścia, może chętniej skorzystasz w kulturalno-rozrywkowej oferty Krakowa. Mieszkania na sprzedaż warto wówczas szukać we wspomnianych dzielnicach blisko centrum.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Majówka w Polsce. Sprawdź, jak najlepiej...

​Majówka zbliża się już wielkimi krokami, dlatego to najlepszy moment, aby zabrać się za jej zaplanowanie. Długi weekend majowy może być świetną okazją na wycieczkę po Polsce. Jaki...

Pogoda w Krakowie