10 TOP powodów, dla których warto odwiedzić Kraków zimą

Udostępnij:

Sezon ferii i zimowych wyjazdów rozpoczęty, ale pogoda za oknem przypomina, że prawdziwej zimy w tym roku w większości województw nie ma i nie będzie. Co zrobić, aby się nie nudzić? Odwiedzić Kraków. 99 proc. odwiedzających Małopolskę deklaruje, że poleci ją swoim znajomym i rodzinie[1]. Jeśli rekomendacje rodziny i znajomych to za mało, eksperci z krakowskiego AccorHotels[2] podają 10 powodów, dla których warto odwiedzić Kraków zimą.

1. Poza sezonem

Kraków to kulturalne i historyczne miasto, które każdego roku przyciąga miliony turystów. Jak wynika z danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej, w 2017 roku odwiedziło je prawie 16 milionów osób, w większości w szczycie wakacyjnego sezonu turystycznego. Dlatego warto wykorzystać czas, kiedy turystów jest mniej, aby poznać uroki bardziej kameralnego Krakowa i poczuć jego wyjątkowy klimat spacerując pustymi uliczkami starego miasta.

2. Niższe ceny

Zwiedzanie miasta poza sezonem pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z noclegami. W hotelach można liczyć na zdecydowanie niższe ceny, niż w wakacje – podpowiada Stephen Hadley Market Place Leader na Kraków i Katowice i dodaje -na gości czekają liczne obniżki i promocje, przy zachowaniu najwyższego standardu oferowanych usług.

3. Miejsca przyjazne dzieciom

Podróżowanie z dzieckiem bywa skomplikowanym przedsięwzięciem, a logistyczne przeszkody potrafią zniechęcić do zaplanowania dalszej wycieczki. Istnieją jednak miejsca, które czekają na rodziny z dziećmi, a jednym z nich jest krakowski Novotel. Jak przekonuje Violetta Krzemień-Banot, Dyrektor Generalna hotelu Novotel Krakow City West -najlepszym przykładem jest rekordowy ubiegłoroczny weekend majowy, kiedy w obiekcie znajdowało się blisko 150 dzieci. Wszystkim małym turystom zapewniliśmy doskonałą opiekę i rozrywkę, uszczęśliwiając tym samym ich rodziców. Ci więcej, w naszych hotelach dzieci do szesnastego roku życia śpią w pokoju rodziców za darmo.

4. W drodze do Zakopanego

Dla wielu Polaków Tatry są obowiązkowym celem zimowych podróży, a stolica Małopolski jest doskonałym city breakerem w drodze do Zakopanego. Przed wjechaniem na zatłoczoną Zakopiankę, warto zatrzymać się w Krakowie i poznać miasto w zimowej odsłonie, zrelaksować się i wyruszyć w dalszą podróż.

5. Polskie dziedzictwo narodowe

Istnieje pewien kanon zabytków będących częścią dziedzictwa narodowego, ważnych dla kultury i historii Polski, a Krakowie znajduje się ich spora część. Dla osób, które nigdy nie były na Wawelu, albo odwiedziły sukiennice podczas szkolnej wycieczki w podstawówce, zimowy wypad do Krakowa, to doskonała okazja do nadrobienia zaległości w poznawaniu polskiej historii i najważniejszych zabytków.

6. Kazimierz w nowej odsłonie

Kazimierz, to wyjątkowa część Krakowa, przeniknięta kulturą i historią żydowską. Przez ostatnie lata dzielnica stała się, oprócz kultywowania historycznego dziedzictwa, miejscem pełnym tętniących życiem barów i restauracji oferujących zarówno kuchnię żydowską, jak i dania z całego świata.

7. I w słońce, i w deszcz

Atrakcje Krakowa są tak samo różnorodne, jak historia tego miasta. Niezależnie od pogody, stolica Małopolski oferuje aktywności dla odwiedzających. Przy niesprzyjającej aurze można odwiedzić ukryte miejsca Krakowa, jak podziemny oddział Muzeum Historycznego znajdujący się pod Sukiennicami i rynkiem Starego Miasta. Multimedialna wystawa pokazuje, jak przed wiekami wyglądał Rynek, który przed wiekami położony był kilka metrów niżej, niż obecnie. W słoneczną pogodę na krakowskich błoniach czeka lodowisko, które jest największym tego typu obiektem w Polsce.

8. Kultura

Oferta kulturalna Krakowa ma wiele wymiarów. Na odwiedzających czeka bogaty repertuar kin i teatrów, klasyczne muzea oraz rozwijające się nowoczesne obiekty, jak Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W mieście odbywają się również koncerty międzynarodowych gwiazd, jak David Guetta, Depeche Mode, czy Emeli Sande. Wybierając się na tego typu wydarzenie warto sprawdzić, czy któryś z hoteli nie przygotował dla uczestników koncertu specjalnej oferty obejmującej np. atrakcyjną cenę noclegu i dowóz do obiektu czy przedkoncertową strefę dla fanów.

9. Zwiedzanie w dzień, relaks w spa wieczorem

Miłośnicy relaksującego wypoczynku, którzy po długim dniu zwiedzania poszukują odprężenia, mogą zatrzymać się w hotelu oferującym strefę spa, zabiegi kosmetyczne, czy wybór saun. Hotele rozwijają swoje usługi zakresie zabiegów kosmetycznych, a przykładem jest Novotel Kraków Centrum, który przy rozbudowie swojej oferty w spa rozpoczął współpracę z ekspertami z All for body.

10. Kraków coraz bliżej

Odległość między miastami się nie zmniejsza, ale czas podróży zdecydowanie się skrócił. Dziś z Gdańska do Krakowa pociągiem dojedziemy w 5 godzin. Z Wrocławia w nieco ponad 3 godziny, a z Warszawy w 2 godziny 30 minut.

 

 

***

Grupa AccorHotels w Krakowie obejmuje 7 hoteli: Mercure Kraków Stare Miasto (Old Town), Novotel Kraków City West, Novotel Kraków Centrum, Ibis Kraków Centrum, Ibis Kraków Stare Miasto, Ibis Budget Kraków Stare Miasto oraz Ibis Budget Krakow Bronowice. Hotele oferują różnorodne usługi i rozwiązania dla gości zarówno podróżujących w interesach, jak i turystycznie.

Grupa AccorHotels to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4200 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.


[1] Wg danych z raportu „Badanie Ruchu Turystycznego w Województwie Małopolskim w 2017 roku”.

[2] Grupa AccorHotels obejmuje hotele marki Mercure, Novotel, Ibis, Ibis Budget.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Tylko 22 lipca – weź odpowiedzialność za...

​Chcesz czynnie uczestniczyć w demokratycznym procesie wyborczym? Teraz to możliwe! Akademia Demokracji zaprasza wszystkich, którzy pragną wzmocnić poczucie odpowiedzialności za demokratyczny...

Pogoda w Krakowie