Uszkodzony iPhone – naprawiać czy wymienić na nowy?

Udostępnij:

Kultowy iPhone od Apple  jest ulubioną marką wielu osób, które cenią połączenie niepowtarzalnego designu z nowoczesnym oprogramowaniem. Jest w 100% kompatybilny z MacBookiem i iPadem, dlatego wiele osób wybiera urządzenia tej samej marki. Jest to jeden z droższych smartfonów na rynku, który jest nie tylko dobry, ale niestety także delikatny. Z tego powodu warto o niego dbać, ponieważ wystarczy kilka sekund nieuwagi, aby w przypadkowo upuszczonym iPhonie zbić szybkę. Czy zrobić w takiej sytuacji? Skorzystać z oferty serwisu oferującego naprawę iPhona w Krakowie czy wymienić go na nowy?

Kiedy iPhone ulegnie uszkodzeniu?

Nowoczesne iPhony marki Apple, amerykańskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Kalifornii, cieszą się ogromną popularnością. iPhone Apple to produkt uważany za jednego z najlepszym smartfonów, który stał się obiektem pożądania nie tylko wśród miłośników drogich gadżetów, ale wszystkich, którzy cenią sobie najwyższą jakość wykonania. To nie tylko dobry telefon, ale i  świetny aparat fotograficzny, wysokiej jakości odtwarzacz muzyki oraz urządzenie do szybkiego przeglądania Internetu.

iPhone to wyjątkowo eleganckie urządzenie. Jest nie tylko telefonem, ale także wysokiej jakości sprzętem, który można zsynchronizować z Mac Bookiem oraz iPadem. Jego niepowtarzalny design, bezawaryjne oprogramowanie oraz szybkość w działaniu sprawiają, że iPhone od Apple jest jednym z najdroższych urządzeń na rynku elektronicznym.

Niestety, mimo swoich licznych zalet, ma także dość istotną wadę: łatwo go uszkodzi. Obydwie strony telefonu zbudowane są bowiem ze szklanych paneli, które po uderzeniu w twarde podłoże szybko się tłuką. To sprawia, że telefon wyraźnie traci na estetyce, a bywa, że konieczne jest oddanie go do naprawy, ponieważ przestaje dobrze działać. W przypadku pęknięcia szybki wyświetlacza, korzystanie z urządzenia może być bardzo ograniczone. Kolejnym częstym zagrożeniem jest zalanie urządzenia wodą. Taka sytuacja może zdarzyć się podczas wycieczek na basen nad jezioro czy rzekę, a nawet w czasie korzystania z łazienki lub podczas ulewnego deszczu. Co prawda większość najnowszych modeli jest odporna na wilgoć, ale zbyt długie przebywanie w wilgotnym środowisku może uszkodzić jego delikatne komponenty. Wtedy, pomimo że naprawa iPhona nie należy do tanich, warto jednak zanieść go do serwisu Apple.

Bardzo często punkty oferujące naprawy iPhona w Krakowie:

  • •    wymieniają szybki,
  • •    wstawiają nowy wyświetlacz,
  • •    odzyskują dane z dysku uszkodzonego urządzenia, aby klient chociaż w części mógł zachować jego zawartość.

Uszkodzony iPhone

Serwisowanie sprzętu Apple – kiedy warto się wybrać?

Wielu posiadaczy iPhonów od Apple ceni sobie swój sprzęt i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Jednak wystarczy chwila nieuwagi, a telefon może ulec stłuczeniu po upadku na twarde podłoże. To wymaga wymiany zewnętrznych paneli. Aby zabezpieczyć urządzenie przed takim stanem rzeczy, warto nałożyć na jego tylną ściankę i boczne krawędzie etui, a na wyświetlacz szkło hartowane. Mocna tafla szklana, w razie wypadnięcia telefonu z kieszeni czy dłoni użytkownika, ochroni go przed popękaniem.

Zdarza się, że pomimo zabezpieczenia dojdzie jednak do pęknięcia ekranu lub uszkodzenia delikatnych komponentów i podzespołów znajdujących się wewnątrz smartfona. W takich sytuacjach warto oddać telefon do serwisu Apple, gdzie sprzęt może zostać naprawiony, szybki wymienione, a wszelkie dane, zgromadzone na dysku pamięci zachowane.

Nawet przy groźnie wyglądających upadkach i innych skutkach działania sił zewnętrznych, warto zdecydować się na naprawę uszkodzonego iPhone. Doświadczeni serwisanci są w stanie sprawnie usunąć uszkodzenia. Naprawa iPhona w Krakowie przez dobry serwis pozwoli Ci uniknąć dużego wydatku na nowy sprzęt.

Naprawa iPhone Kraków – jaki salon wybrać?

Urządzenia Apple to specyficzne konstrukcje, które są dość precyzyjne i delikatne. Zastanawiasz się, jak wybrać dobry serwis oferujący naprawy iPhona w Krakowie? Zdecyduj się na salon specjalizujący się w pracy właśnie z urządzeniami Apple. Alternatywą dla droższych serwisów autoryzowanych jest salon https://ibroken.pl/. Pracuje on w 70% na oryginalnych częściach Apple, dzięki czemu daje długie gwarancje na wykonane naprawy. Serwis skupia się na jednej marce, dlatego pracownicy są w stanie usunąć uszkodzenia nawet w najnowszych modelach iPhonów, które dopiero niedawno weszły na rynek. Salony obsługujące wiele różnych marek czasami nie są w stanie nadążyć za szybkimi zmianami, co może przekładać się na słabszą jakość świadczonych usług czy braku dostępu do części wydłużającego czas naprawy.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Pomoc zakładu pogrzebowego

Opłacenie pogrzebu lub zorganizowanie testamentu może być stresujące, ale nie musi. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci we wszystkim, co musisz wiedzieć o organizowaniu usług pogrzebowych w...

Pogoda w Krakowie