Jak przekonać dziecko do nauki języka?

Udostępnij:

​Przyswojenie przynajmniej jednego języka obcego w dzieciństwie potrafi wiele ułatwić w dorosłym życiu. Warto zachęcić dziecko do tego, by od najmłodszych lat zdobywało wiedzę językową. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Najpopularniejszym językiem obcym jest angielski. Umiejętność sprawnego posługiwania się nim pozwala podróżować, poznawać nowych ludzi z całego świata, otwiera wiele ścieżek kariery. By zadbać o przyszłość swojej pociechy, warto zapisać ją na kurs angielskiego dla dzieci w Krakowie. Zanim jednak do tego dojdzie, dobrze jest odpowiednio ją zmotywować.

Argument: podróżowanie

Większość dzieci uwielbia podróżować i eksplorować świat. Ciekawią je nowe miejsca, odległe zakątki. Lubią oglądać programy podróżnicze i bajki w tej tematyce. Jeżeli zauważasz u swojego malucha zafascynowanie dalekimi wojażami, masz gotowy argument, który przekona go do wzięcia udziału w zajęciach językowych. Znając angielski, bez trudności w dorosłym życiu będzie mógł odbywać nawet najdalsze podróże. Zabukowanie biletu na samolot, rezerwacja miejsca w hotelu, zakupy w miejscowym sklepie czy wizyta w zagranicznej restauracji nie będą stanowiły żadnego problemu i staną się naturalne.

Argument: poznawanie nowych osób

A jeśli podróżowanie, to i poznawanie nowych osób innych narodowości. Jeżeli Twój brzdąc z chęcią nawiązuje znajomości, możliwość swobodnej komunikacji podczas wakacyjnych wyjazdów z pewnością przypadnie mu do gustu. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim pozwoli też dziecku poznawać przyjaciół z innych krajów, którzy mieszkają lub są przejazdem w Polsce. Mało tego, otworzy przed Twoją pociechą drzwi szkół międzynarodowych.

Argument: kariera

Warto też porozmawiać z dzieckiem o jego zawodowej przyszłości. Nie oznacza to, że mając kilka lat, musi mieć już pewność, jaką pracę chciałoby wykonywać w dorosłym życiu. Chodzi o to, by uświadomić mu, że znajomość języka angielskiego otwiera wiele ścieżek i w zasadzie daje nieograniczone możliwości wyboru przyszłej profesji. Już teraz ta pozycja w CV pozwala aplikować na wiele stanowisk, nieosiągalnych dla osób bez językowych kwalifikacji. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się tylko pogłębiał.

Bądź wzorem do naśladowania

Świetnym sposobem na zmotywowanie dziecka do nauki języków obcych jest pokazywanie mu, że sami z przyjemnością się ich uczymy i nimi posługujemy. Dla swojej pociechy jesteś najlepszym wzorem do naśladowania. To, co maluch obserwuje w domu, z chęcią powiela. Widząc mamę lub tatę z książką czy czasopismem zagranicznym, zaczyna korzystać z własnych książeczek do nauki słówek. Patrząc na rodziców oglądających filmy czy seriale bez polskiego lektora czy słuchających muzyki w obcym języku, z zainteresowaniem wybiera bajki i piosenki, które są na przykład po angielsku. Słysząc, jak rozmawiasz z ludźmi w innym języku, sam chce nabyć te umiejętności. Dlatego tak ważne jest, by jak najczęściej dawać przykład i pokazywać, jak umiejętności językowe pomagają w poszerzaniu horyzontów. Pamiętaj też, by doceniać nawet najmniejsze starania pociechy, gdy ta zacznie stawiać pierwsze kroki w nauce języków obcych. Dzięki temu z radością będzie sięgać po więcej.

Jeśli z naszą pomocą udało Ci się przekonać dziecko, że nauka języka angielskiego to świetna inwestycja w jego przyszłość, koniecznie sprawdź ofertę pod adresem https://earlystage.pl/pl/szkola/krakow. Zajęcia językowe w Early Stage, prowadzone według autorskiej metodyki, przebiegają w przyjaznej atmosferze, pozwalają maluchom czuć się swobodnie, dzięki czemu z przyjemnością przyswajają wiedzę i otwierają się na korzystanie z niej w codziennym życiu.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Obrazy pop art na wymiar

Od pewnego czasu istnieje przekonanie mówiące o tym, że im bardziej różnorodne są wnętrza, tym lepiej. Wiadomo, że nawet jeśli ktoś wzoruje się na tym, co widział w programie o...

Pogoda w Krakowie