Energylandia jest największym parkiem rozrywki, jaki powstał w naszym kraju. Jego właściciele kupili przy tym właśnie ziemię, która sprawi, że możliwa stanie się jego rozbudowa, a tym samym park będzie sobie liczył już nie trzydzieści, ale sto pięćdziesiąt hektarów. Przyjmuje się przy tym, że już za sześć lat w ciągu roku trafiać tu będą nawet cztery miliony turystów. Jedną z pierwszych nowych atrakcji stać się ma największa na świecie drewniana kolejka górska.

Pierwszy etap rozbudowy parku ma dotyczyć terenów zlokalizowanych przy drodze krajowej ciągnącej się w kierunku Oświęcimia. Na prawie dwudziestu hektarach powstać ma część, która będzie stylizowana na średniowieczne grodzisko z takimi obiektami, jak choćby browar. To właśnie tu ma też stanąć drewniany rollercoaster, największa atrakcja grodu. Szacuje się, że wysokość konstrukcji ma wynosić sześćdziesiąt metrów, podczas gdy sama trasa ma liczyć 1300 metrów. W wagonikach, z kolei, zmieścić się mają 24 osoby. Rozbudowa parku już się rozpoczęła, a premiera kolejki może nastąpić nawet za dwa lata. Władze parku planują także budowę hotelu, a nawet – aquaparku.

Pomiędzy istniejącą oraz nową częścią parku przebiega obecnie droga gminna. Nie musi być to jednak problem. Planuje się budowę trzech podziemnych hoteli, które pozwolą odwiedzającym na przechodzenie pomiędzy kolejnymi atrakcjami. Dwa z nich zostaną oddane bezpośrednio turystom, z trzeciego zaś mają korzystać pracownicy parku. Tylko w tym roku Energylandia została odwiedzona przez półtora miliona gości.

 

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak organizować szkolenia online?

​ Szkolenia online do niedawna były traktowane jako technologiczna nowinka. Dziś jednak ten rynek rozwija się szybciej niż kiedykolwiek, oferując każdemu możliwość rozwoju bez względu...

Pogoda w Krakowie