Jaki typ roweru elektrycznego kupić?

Udostępnij:

Podobnie jak w przypadku zakupu tradycyjnego roweru, musimy najpierw zastanowić się nad przeznaczeniem naszego przyszłego jednośladu.

Do dojazdów do szkoły lub pracy polecamy rower miejski, który posiada akumulator. Będzie on oferował wygodną, wyprostowaną pozycję. Koła 28 cali z wąskimi oponami zapewniają mniejsze opory toczenia. W tej grupie rowerów jednośladowych znajdziesz dodatkowe akcesoria, takie jak błotniki, bagażniki czy stopki. Ułatwi to jazdę na rowerze w mieście. Często widzimy ramy dla kobiet z niższą rurą. Ułatwia to im jazdę w swobodnych, codziennych ubraniach.

Rower elektryczny MTB to rower, który pozwala na wyjazd poza miasto i w góry. Znany jest również jako rower górski. Rowery te mają grube opony (więcej niż 2 cale), solidną ramę, przednie zawieszenie, przełożenia przerzutek pozwalające na pokonywanie stromych podjazdów oraz mocne hamulce tarczowe. W bardziej zaawansowanych rowerach dostępny jest tylny amortyzator typu full suspension. Pozwala to na bezpieczne zjazdy. E-mtb to bardzo popularna kategoria rowerów elektrycznych. W połączeniu z wysokimi wymaganiami na górskich szlakach oznacza to, że elektryczne rowery górskie będą najlepszym miejscem do poszukiwania innowacji. Rowery e-mtb są droższe od innych typów rowerów, ale innowacyjność idzie z nimi w parze. Najdroższe rowery mtb z technologią wspomagania kosztują od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych.

Rowery crossowe i trekkingowe to świetne rozwiązanie dla osób szukających wielofunkcyjnego roweru, którym mogą dojeżdżać do pracy lub zabrać się do lasu. Oferują wygodną pozycję podczas jazdy, a grubsze opony pozwalają na opuszczenie asfaltu.

Składany rower elektryczny to dobra opcja, jeśli obawiasz się, że ebike będzie zajmował zbyt dużo miejsca podczas przechowywania lub transportu samochodem. Rowery składane są lekkie i mają mniejsze koła niż rowery tradycyjne. Mają też silniki i baterie o mniejszej mocy, dzięki czemu są lżejsze. Wybierz najlepszy rower elektryczny, który spełni twoim oczekiwaniom wchodząc na https://mocnerowery.pl/rower-elektryczny-jaki-wybrac.html

Jaki silnik elektryczny jest najlepszy dla Twojego roweru?

Silniki znajdują się w piaście przedniego lub tylnego koła. Silniki te są często spotykane w rowerach miejskich. Po wyczuciu ruchu korby sterownik sygnalizuje silnikowi, aby zaczął nam pomagać. Taki silnik jest kompatybilny z najtańszymi rowerami.

Silnik umieszczony w pobliżu korby to bardziej zaawansowany system. Pozwala na lepsze wyważenie roweru (szczególnie ważne w mtb gdzie może zaistnieć potrzeba oderwania się od ziemi). Na korbie znajduje się czujnik nacisku, który wykrywa jak mocno pedałujemy i odpowiednio dostosowuje moc silnika. Oznacza to, że silnik będzie nas bardziej wspomagał, jeśli będziemy mocniej pedałować. Najpopularniejszym silnikiem tego typu jest shimano step.

Rower elektryczny

Ważny element silnika - akumulator rowerowy.

Bez prądu nawet najbardziej zaawansowany system wspomagania nie będzie działał. Jakie są najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę? Pierwszym z nich jest pojemność akumulatora, którą można wyrazić w watogodzinach Wh lub amperogodzinach Ah. Rowery górskie mają największe pojemności, często przekraczające 750Wh. Równie ważne jest umiejscowienie akumulatora. Najlepszym sposobem na transport akumulatora jest bagażnik ze specjalną szyną. Taki sposób transportu może spowodować przesunięcie środka ciężkości do góry, przez co rower będzie mniej stabilny podczas jazdy. Najlepiej pod tym względem sprawdzają się akumulatory umieszczone wewnątrz ramy. Producenci umożliwiają wyjęcie baterii z roweru w celu jej naładowania lub przewiezienia na bagażniku. Zastanawiasz się, jak długo trwa ładowanie? Aby naładować nowoczesne akumulatory litowo-jonowe do pełna, potrzeba około 5-8 godzin. Dzięki temu na jednym ładowaniu można przejechać około 80 km.

Panel sterowania to ostatni element elektrycznej układanki. Panel sterowania to połączenie wyświetlacza i przycisków umieszczonych na kierownicy. Pozwala on na wybór poziomu mocy silnika oraz umożliwia odczyt parametrów takich jak aktualna prędkość czy zasięg.

Czym różni się rower z napędem od tradycyjnego roweru?

Pozwala nam podróżować dalej i szybciej, dzięki czemu możemy czerpać więcej przyjemności z jazdy na rowerze. Jest świetną alternatywą dla codziennego transportu dla samochodu. Pamiętaj, że jazda na rowerze elektrycznym wymaga od Ciebie umiejętności napędzania go. Nie jest to e-bike dla leniwych, ale jest to świetny sposób na rozruszanie swojego ciała.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Klinika ortodontyczna w Krakowie. Obalamy...

Białe, równe zęby są naszą wizytówką. Pozwalają na szeroki, piękny uśmiech bez skrępowania i w każdych okolicznościach. Są oznaką zdrowia i dobrej kondycji naszego organizmu. Jeżeli...

Pogoda w Krakowie