Implanty zębowe Kraków - co warto wiedzieć przed wizytą?

Udostępnij:

Implanty zębowe to trwalsza, bardziej komfortowa dla pacjenta i estetyczna alternatywa dla protez zębowych. Są coraz częściej i chętniej wybierane przez pacjentów, choć kosztują niemało, ale ich wszczepianie to dość długi i skomplikowany proces. Wybór odpowiedniego specjalisty zwiększa znacząco szansę na zadowalający, trwały efekt. Dlatego warto zebrać informacje przed podjęciem decyzji i udać się we właściwe miejsce.

Implanty zębowe - w jaki sposób zastępują zęby?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zastępujące korzenie usuniętych lub utraconych przez pacjenta zębów. Dziś implanty stomatologiczne wykonuje się z tytanu, który nie uczula i jest bardzo trwałym materiałem. Na implancie lekarz stomatolog umieszcza koronę, czyli sztuczny ząb, który zostaje dopasowany odcieniem i kształtem do otaczającego go uzębienia. Implanty pozwalają zarówno uzupełnić pojedyncze zęby, jak i stabilnie umieścić w jamie ustnej całą protezę. Wszczepianie implantów powinno być przeprowadzone przez doświadczonego lekarza, ponieważ wymaga ingerencji w tkankę miękką i kość.

Korony, czyli części wystające ponad linię dziąseł, można wykonać z wielu różnych materiałów i przy użyciu rozmaitych technik. Najczęściej stosuje się korony metalowe licowane porcelaną, które wykazują wysoką trwałość i są bardzo estetyczne. Popularnością cieszą się także korony ceramiczne.

Implanty zębowe - jak przygotować się do wizyty?

Wszczepianie implantów zębowych to kwestia kilku wizyt u lekarza. Początkowo stomatolog musi upewnić się, że w jamie ustnej pacjenta nie toczą się żadne stany zapalne. Jeśli chodzi o implanty zębowe Kraków to dobry adres - pracuje tu wielu polecanych specjalistów. Aby przystąpić do wszczepienia implantu, konieczne jest zdjęcie pantomograficzne. Pierwszy etap całego procesu polega na wszczepieniu śruby w kość szczęki lub żuchwy. Następnie implant przez kilka miesięcy zrasta się z kością. Następnie lekarz nacina dziąsło i odsłania zintegrowany z kością implant, by przykręcić do niego śrubę gojącą. Po około dwóch tygodniach od tego zabiegu można pobrać odciski, wykonać koronę i umieścić ją na implancie.

Aby przygotować się do zabiegu wszczepiania implantów, należy wyleczyć ubytki we wszystkich zębach oraz ewentualne stany zapalne dziąseł. W niektórych przypadkach wszczepienie implantu okazuje się niemożliwe - na przykład gdy ubytki w tkance kostnej lub obsunięte dziąsła nie stanowią dostatecznego oparcia dla sztucznego zęba.

Implanty zębowe - Kraków i sprawdzone gabinety

Koszt wszczepienia implantu waha się od 3500 do 5500 złotych w przypadku pojedynczego zęba i od 7000 do aż 10 000 złotych w przypadku oparcia na implantach całej protezy. Dlatego warto rozważnie wybrać specjalistę. Dla każdego pacjenta który planuje implanty zębowe Kraków oferuje szeroki wybór gabinetów i klinik stomatologicznych. Warto oprzeć się na opiniach w sprawdzonych serwisach internetowych lub zasięgnąć wsparcia znajomych, którzy korzystali z podobnych usług. Dobrze wykonany implant pozwoli zapomnieć o problemie braków w uzębieniu.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak zaskoczyć teściową podczas niedzielnego...

Matka mojego męża to typowa teściowa z kawałów. Lubi wpaść z niezapowiedzianą wizytą, sprawdzić stan podlania kwiatów i obecność kurzu na meblach oraz ponarzekać jak niezdrowo się...

Pogoda w Krakowie