Jak aktywnie wejść w 2024 rok? Przeczytaj porady od trenera personalnego dla mieszkańców Krakowa!

Udostępnij:

​Styczeń to okres, w którym na krakowskich siłowniach panuje wzmożony ruch. Przyczyną takiego stanu rzeczy są oczywiście postanowienia noworoczne — wiele osób uznaje zmianę daty za idealny powód do rozpoczęcia pracy nad sobą i swoją sylwetką. Niestety, bardzo często ambicje w tym zakresie mają krótki żywot. Co więc powinieneś zrobić, by wytrwać w noworocznych postanowieniach i naprawdę zmienić swój styl życia w roku 2024?

Jak wyznaczyć sobie cele na rok 2024?

Działania warto rozpocząć od wyznaczenia sobie realnych celów. Musisz wiedzieć, że nie schudniesz z dnia na dzień, nie zbudujesz też idealnej sylwetki w ciągu tygodnia — praca nad osiągnięciem tych rezultatów musi być rozłożona na odpowiednio długi okres i właściwie zorganizowana. Warto więc sięgnąć już na początku drogi po usługi specjalistów — eksperci, tacy jak Trener personalny Michał Zając, pomogą zaplanować Ci odpowiednie kroki, zakomunikują też otwarcie, jakich rezultatów możesz oczekiwać po treningu. Podpowiedzą oni również, jak zbilansować posiłki, by osiągnąć najlepsze efekty oraz — co równie ważne — jaki model regeneracji po wysiłku fizycznym zastosować.

Jak osiągnąć cele treningowe w roku 2024? Triki i przydatne wskazówki

Nawet najbardziej intensywny trening nie da właściwych rezultatów, jeżeli nie będziesz systematyczny. Niestety, jak już wspomniano na wstępie, zapał do zmiany nawyków często gaśnie krótko po Nowym Roku. Jak więc utrzymać motywację? Pomocne mogą być niektóre techniki psychologiczne. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

  • - Określ swoje cele na piśmie. Może to dziwne, ale wiele osób poważniej podchodzi do deklaracji, złożonych w taki właśnie sposób. Forma pisemna pozwoli Ci też określić terminy, w jakich poszczególne działania powinny zostać wykonane. Daty te możesz zaznaczyć w kalendarzu — dzięki temu będziesz je widział każdego dnia.
  • - Wybierz trenera personalnego, który będzie skuteczny w Twoim wypadku. Niektórzy potrzebują od specjalisty tego typu otuchy i wsparcia, inni — wojskowej niemal dyscypliny. Zastanów się, które podejście da lepsze rezultaty w trakcie Twojego treningu i na tej podstawie wybierz osobę, z którą podejmiesz współpracę.
  • - Zmień środowisko. Dobrym sposobem na utrzymanie motywacji do treningu może być zacieśnienie kontaktów z osobami o sportowych zainteresowaniach. Jeżeli nie masz takich znajomych, możesz znaleźć ich przez jedną z popularnych aplikacji lub przez odpowiednią grupę w mediach społecznościowych.
  • - Śledź swoje postępy. Tu również możesz skorzystać z najnowszych zdobyczy techniki, jednak przydatny będzie nawet papierowy dziennik treningowy, prowadzony w zwykłym zeszycie.
    Nagradzaj się za osiągnięcia. Gratyfikacje te nie muszą być wielkie, ważne, by dawały Ci prawdziwą satysfakcję.

I co najważniejsze — nie ukrywaj swoich postępów przed światem. Nic tak nie motywuje, jak uznanie ze strony znajomych.

Jak zmotywować się do chodzenia na siłownię?

Jednorazowy zryw czy metoda małych kroków?

Podejście "Nowy Rok — nowy ja" nie zawsze jest też najwłaściwsze — niekiedy lepsze rezultaty osiągniesz, wprowadzając zmiany stopniowo. Przykładowo: jeżeli Twoja aktywność sportowa ograniczała się do tej pory do oglądania meczów na ekranie telewizora, a w styczniu postanowisz rozpocząć intensywny trening, możesz szybko się zniechęcić. Sukcesywna, rozłożona w czasie zmiana nawyków, będzie w tej sytuacji lepszym wyborem.

Jej początkiem może być wyeliminowanie z diety najbardziej niezdrowych składników oraz podjęcie prostych ćwiczeń poprawiających wydolność organizmu. Kiedy zauważysz, że dzięki zmianom masz lepszą kondycję, możesz kontynuować "rewolucję", intensyfikując trening lub dodając do niego nowe formy aktywności. Musisz jednak pamiętać, że zmiany nie zaczną się same. To Ty musisz je zapoczątkować, a najlepszym dniem, by podjąć działania w tym kierunku, wcale nie musi być pierwszy stycznia. Równie dobrze możesz zacząć dzisiaj.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Stroje na juwenalia - 7 odjazdowych pomysłów

​ Na Juwenalia każdego roku czekają wszyscy studenci, aby chociaż na chwilę oderwać się od atmosfery wykładów, ćwiczeń, kolokwiów i sesji. To jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe dni...

Pogoda w Krakowie