Kiedy zgłosić się do chirurga stomatologa?

Udostępnij:

Chirurgia stomatologiczna większości z nas kojarzy się z inwazyjnymi zabiegami, które na długo wyłączają nas z normalnego funkcjonowania. W wielu sytuacjach jest to jednak jedyna opcja pozwalająca na zachowanie estetycznego uśmiechu oraz zapewnienie naszym zębom zdrowia. Chirurgia stomatologiczna w Krakowie jest wąską i złożoną specjalizacją, która realizują chirurdzy stomatolodzy. Z ich usług można skorzystać w specjalistycznych klinikach dentystycznych oferujących kompleksową opiekę stomatologiczną.

Jakie problemy rozwiązuje chirurgia stomatologiczna w Krakowie?

O zęby należy dbać codziennie. Od zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych w domu, regularnych przeglądów stomatologicznych i leczenia ubytków we wczesnym stadium, zależy bowiem zdrowie naszych zębów. Należyta dbałość o higienę jamy ustnej często pozwala uniknąć problemów z zębami w przyszłości, gdyż nie dochodzi do ich pogłębiania się. Niekiedy zdarza się jednak tak, że z różnych powodów zaniedbamy działania profilaktyczne i nasze zęby będą wymagały bardziej inwazyjnego działania. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi chirurgia stomatologiczna w Krakowie. Do chirurga stomatologa należy się zgłosić w sytuacji m. in. uszkodzenia uzębienia lub dziąseł, w celu umieszczenia implantów oraz z chorobami tkanek miękkich.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się także usuwaniem problematycznych w ekstrakcji zębów, w tym np. zatrzymanych w dziąśle ósemek, opróżnianiem ropni przyzębnych, odbudową zębów oraz chirurgicznym wydłużeniem korony zęba. Zabiegi te są dość inwazyjne, wymagają więc odpowiedniego zaplanowania i przeprowadzenia w profesjonalny sposób. Z tego powodu, warto powierzyć ich wykonanie sprawdzonemu chirurgowi stomatologowi, który otoczy nas kompleksową opieką. Z jego usług możemy skorzystać w ramach oferty profesjonalnych klinik stomatologicznych, działających na terenie Krakowa, które na miejscu dysponują wszystkim, co potrzebne do zapewnienia pacjentom kompleksowej opieki chirurgiczno-stomatologicznej.

Ekstrakcja ósemek – kiedy warto udać się do chirurga?

Ósemki, czyli popularne zęby mądrości, to ostatnie zęby, które wyżynają się zwykle już w dorosłym wieku. W ich ekstrakcji specjalizuje się głównie chirurgia stomatologiczna w Krakowie i jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z jej zakresu. Warto jednak wiedzieć, że usuwanie zębów mądrości nie jest obowiązkowe, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie przeszkadzają one w normalnym funkcjonowaniu oraz nie wpływają negatywnie na stan naszego zgryzu. Ekstrakcja ósemek jest natomiast wskazana, kiedy ich wyżynaniu się towarzyszą stany zapalne, zęby te są dotknięte próchnicą lub ich usunięcia wymaga zaplanowane leczenie ortodontyczne.

Ósemki można usunąć tradycyjną metodą, pod warunkiem, że są całkowicie wyrżnięte lub skorzystać ze wsparcia chirurga, jeśli są zatrzymane w dziąśle. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym (niekiedy także pod narkozą) oraz wymaga nacięcia dziąseł i zszycia rany. Wykonywany przez profesjonalnego chirurga stomatologa jest bezbolesny dla pacjenta i trwa ok. 30 min. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się opuchlizna, która stopniowo schodzi. To czy ósemki należy usuwać jest bardzo indywidualną kwestią, warto więc skonsultować się z doświadczonym specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej, aby uzyskać właściwą odpowiedź na to pytanie.

Wsparcia merytorycznego na potrzeby artykułu udzieliła klinika Dento Centrum - chirurgia stomatologiczna Kraków.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Studencki Kraków dla odważnych

Kraków jest wyjątkowym miastem – nikt nie ma co do tego wątpliwości. Niezliczone możliwości kształcenia i rozwoju, mnóstwo dóbr na wyciągnięcie dłoni, a to wszystko w otoczeniu...

Pogoda w Krakowie