Dentysta Kraków. Jak zadbać o zdrowe zęby i ładny uśmiech?

Udostępnij:

Zdrowe i zadbane zęby to wizytówka człowieka. Niestety nie każdy przez naturę obdarowany jest promiennym uśmiechem. Wówczas z pomocą przychodzą specjaliści, którym nie straszne żadne wyzwanie związane z uzębieniem, a szeroki uśmiech pacjenta jest najlepszą nagrodą.

Dentysta Kraków: licówki

Dentysta Kraków to miejsce z wieloletnim doświadczeniem i szerokim wachlarzem usług. Nic więc dziwnego, że chlebem codziennym jest dla nich także stomatologia estetyczna, która z roku na rok staje się coraz popularniejszą dziedziną stomatologii. Na czele usług świadczonych w ramach tego rodzaju zabiegów bez wątpienia stoi wstawianie licówek. Choć od kilku lat święcą one triumfy popularności, nie każdy musi wiedzieć co to jest. Dlatego przyda się krótkie wyjaśnienie. Licówki to nic innego jak cieniutkie płatki porcelany, dopasowane kształtem do zębów. Dzięki nim można więc uzyskać całkiem nowy uśmiech. Żaden inny zabieg nie daje aż tak spektakularnych efektów. Oczywiście dentysta Kraków dba nie tylko o wygląd swoich pacjentów, ale również o jak najlepsze ich funkcjonowanie. Dlatego w proces tworzenia licówek zaangażowani są stomatolodzy wykonujący przeglądy, radiolodzy wykonujący badania obrazowe, a na finalnym etapie - specjaliści stomatologii estetycznej wraz z technikami dentystycznymi, którzy zajmują się samym tworzeniem licówek odpowiednio dobranych wcześniej do pacjenta. Dentyście zależy na możliwie jak najmniejszej ingerencji w naturalne uzębienie pacjenta, bez żadnego pogorszenia komfortu życia. Właśnie w tym celu potrzebna jest tak skrupulatna diagnostyka. Już na jej etapie należy przewidzieć efekty leczenia nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Ceny licówek nie należą do najniższych i liczone są od pojedynczej licówki. Jednak jest to zabieg wymagający dużego zaangażowania ze strony stomatologów, umiejętności manualnych, dużej ilości poświęconego czasu w postaci kilku wizyt w gabinecie oraz oczywiście zakupu specjalnych solidnych materiałów.

Czy warto wydawać tyle pieniędzy na nowy uśmiech?

Ci, którzy zdecydowali się na zrobienie licówek otwarcie przyznają, że nie żałują. Stomatologia estetyczna pozwala na przeżywanie z pacjentami niezwykłych momentów, gdy nie tylko zmienia się ich uśmiech, ale cały sposób postrzegania siebie i poczucie wartości.

Wybielanie zębów w Krakowie

Biel to najbardziej pożądany kolor zębów. Nic dziwnego - blask śnieżnobiałego uśmiechu nie tylko robi wrażenie, ale także od razu kojarzy się ze zdrowiem. Zęby można wybielić na kilka sposobów, robiąc to w domu za pomocą specjalnych nakładek lub w gabinecie. Dentysta Kraków umożliwia wybielanie systemem Prevdent. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie pięknej bieli już po pierwszej wizycie w gabinecie. Z naszej strony polecamy dentystę w Krakowie, którego znajdziecie pod adresem https://cdcstomatologia.pl/.

Na czym polega sam proces wybielania zębów?

Używa się do niego specjalnego żelu z nadtlenkiem wodoru i nanohydroksyapatytem. Połączenie tych substancji umożliwia wybielenie szkliwa przy jego reminalizacji i zmniejszeniu nadwrażliwości. Dzięki temu zęby nie tylko są bielsze, ale także zdrowsze. Choć wiele osób boi się, że wybielanie może osłabić zęby, ten system jest tego zaprzeczeniem. Żel wystarczy nałożyć na zęby na 15 minut oraz oświetlić je światłem lampy. Cykl powtarza się ok. 6 razy, a uzyskane po nim wybielenie może sięgać  od 6 do 10 odcieni, co przy jednorazowej wizycie jest bardzo zadowalającym wynikiem.

Czy wybielanie wymaga wyrzeczeń?

W przypadku przedstawianego systemu, który oferuje dentysta Kraków, należy powstrzymać się od kolorowych posiłków i napojów jedynie na 3 - 4 dni. Jest to czas o połowę krótszy niż przy zastosowaniu innych metod wybielania. Przestrzeganie tej prostej zasady pozwoli przedłużyć efekt wybielania i zachować najładniejszy odcień.

Do kogo w ogóle skierowane jest wybielanie zębów?

Przede wszystkim do tych pacjentów, którzy mają zdrowe zęby i nie wymagają innej ingerencji stomatologicznej, są zadowoleni z ich kształtu oraz łuku, ale chcą nieco zmienić ich kolor. To świetny zabieg z oferty stomatologii estetycznej, pozwalający pacjentom zyskać pewność siebie, radość życia i chęć do szerokiego uśmiechu. Oczywiście przed przystąpieniem do wybielania zębów konieczna jest konsultacja stomatologiczna, pozwalająca dobrać najlepszą metodę tego zabiegu oraz w ogóle zakwalifikować pacjenta.Stomatologia estetyczna to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina. Oferuje pacjentom nie tylko poprawę wyglądu uzębienia, ale także poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego. W końcu zęby to wizytówka człowieka. Dlatego warto dbać zarówno o ich zdrowie, jak i wygląd.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jaki suchy szampon dla psa wybrać dla pupila?

​Choć nic tak dobrze nie wpływa na kondycję, jak spacer z psem, nie da się ukryć, że po intensywnym wyjściu zapach sierści pupila nie jest zbyt przyjemny. Zbyt częsta kąpiel w sezonie...

Pogoda w Krakowie