Z Krakowa do LEGOLAND® Billund Resort–dlaczego warto?

Udostępnij:

Większość z nas kojarzy LEGOLAND® z najsłynniejszymi na świecie klockami. Słusznie, jednak klocki i niesamowite budowle z LEGO® to tylko początek długiej listy atrakcji w LEGOLAND® Billund Resort - prawdopodobnie najlepszego miejsca na rodzinny wypoczynek w Europie. To tu czekają na Was m.in. LALANDIA - największy park wodny w Danii, GIVSKUD Zoo Safari wraz z parkiem dinozaurów, LEGO® House - czyli jedyny na świecie dom LEGO® i wyjątkowe centrum rodzinnej kreatywności. Tegoroczną nowością jest WOW PARK, w którym na świeżym powietrzu przygotowano wielowymiarowy park rozrywki, który pozwala odkrywać naturę na nowo. Już teraz możecie zacząć planować rodzinny weekend czy wakacje marzeń rezerwując bilety na bezpośrednie loty Kraków-Billund od Wizzair.

Zobacz ile atrakcji czeka na Ciebie w Billund i okolicy:

WOW PARK – nowość 2020

WOW PARK - to jedna z tych atrakcji, która na samą myśl wywołuje efekt wow! Tu będziemy bawić się przede wszystkim na łonie natury, w lesie w pobliżu LEGOLAND. Dla dzieci, które kochają biegać, skakać, wspinać się, zjeżdżać z wysoka, czołgać i robić wszystko, byle nie siedzieć w miejscu, będzie to istny raj. WOW PARK o powierzchni 40 boisk piłkarskich zajmuje przestrzeń na ziemi, ale i w koronach drzew. To tutaj czekać będą na nas liany, wiszące mosty, podniebne zjeżdżalnie, platformy i tyrolki, w tym 40-metrowy tor saneczkowy otwarty także latem. Park na zawsze zmieni nasze podejście do trampolin - nie dość, że zobaczymy tu elastyczne siatki o powierzchni ponad 300 mkw, to jeszcze będą one rozpostarte między drzewami, wysoko nad ziemią. Niezapomnianych wrażeń dostarczą nam też atrakcje na ziemi (a nawet i pod nią) - tunele i jaskinie, równoważnie, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, ale też hamaki czy miejsce na grilla lub ognisko z rodziną. Oczywiście nie zabraknie tu restauracji przyjaznej dzieciom, lodziarni czy sklepiku. Uwierzcie, że wasze dzieci, bawiąc się cały dzień na powietrzu, ani przez chwilę nie pomyślą o sięgnięciu po tablet czy telefon. Do WOW PARK z LEGOLAND dojdziecie w kilka minut pieszo – to bardzo blisko.

LEGOLAND® - początek wielkiej przygody

Przyjedziemy zobaczyć tu klocki i zobaczymy ich… ponad 65 milionów. Dzieci ujrzą rekordowe budowle LEGO®, o jakich nawet im się nie śniło - m.in. największy na świecie myśliwiec gwiezdny Luke’a Skywalkera zbudowany z ponad 5 milionów klocków (ważący ponad 20 ton). Ale LEGO, mimo że dla wielu główny powód przyjazdu, to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na nas w tym wielkim centrum rozrywki o powierzchni aż 123 000 mkw. Park, który w 2018 r. skończył 50 lat, oferuje ponad 50 przejażdżek na karuzelach, kolejkach górskich, wodnych poduszkowcach i wszystkim, co tylko może wznieść się w powietrze lub ślizgać po wodzie - łącznie z takimi, które unoszą nas na 11 metrów wysokości lub opadają z prędkością 60 km/h. Poza tym będziemy tu walczyć za pomocą laserów z wrogami Ninja lub toczyć bitwy na armatki wodne prosto z pirackich statków. Ze spokojniejszych (nie mylić z nudnymi) rozrywek mamy tu do dyspozycji np. największe w całej Skandynawii kino 4D czy akwarium z prawdziwymi rekinami. A każdy, kto mając tyle klocków obok siebie, poczuje wewnętrzny przymus tworzenia, będzie mógł zacząć zabawę w kolejnym miejscu tuż obok LEGOLANDU.

LEGO® House - jedyny taki dom na świecie

Drugim miejscem w Billund, którego głównym bohaterem są słynne klocki, jest Dom LEGO (sam wyglądający zresztą jak gigantycznych rozmiarów konstrukcja przeniesiona żywcem z dziecięcego pokoju). To nowoczesne centrum kreatywności, w którym na przestrzeni 12 000 mkw rodziny z dziećmi zobaczą wodospady klocków, ułożą swoje modele, zaprogramują roboty LEGO i będą nimi sterować, zbudują imponujące miasta i pojazdy, ożywią własnoręcznie zbudowane zwierzęta i obejrzą je potem w interaktywnym oceanie, a nawet zjedzą obiad podany przez roboty. Jakby tego było mało, czeka tu na nas jedna z największych budowli LEGO na świecie - wysokie na 15 metrów drzewo zbudowane z ponad 6 milionów elementów (składane ponad 24 000 godzin!). Niezapomniane wrażenie robią też Masterpiece Gallery, która prezentuje najwspanialsze konstrukcje stworzone na całym świecie, oraz History Collection, kolekcja 500 zestawów LEGO z różnych okresów. Rodzice być może odnajdą tu klocki, które w dzieciństwie sami układali w zaciszu swojego pokoju.

Lalandia - największy aquapark w Skandynawii

Można przyjechać do Danii, by obejrzeć ojczyznę LEGO i słynny LEGOLAND, ale cały kompleks w Billund ma nam do zaoferowania o niebo więcej. Kilka minut spacerem od parku LEGOLAND wznosi się dla przykładu ogromny aquapark Lalandia. I jeśli myślicie, że atrakcje wodne będą jedynymi, na jakie tu natraficie, jesteście w błędzie. Oczywiście nie zabraknie tu jacuzzi pod palmami, basenów ze sztucznymi falami czy imponujących zjeżdżalni wodnych (łącznie z długą na 167 metrów zjeżdżalnią odkrytą). Ale dzieci będą miały też do dyspozycji m.in. olbrzymią salę zabaw Monky Tonky, ściankę do wspinaczki, minigolfa, kręgielnię i samochodziki Bumper Cars. Ktoś woli sporty zimowe? Oczywiście, że na miejscu znajdzie się też coś dla niego! Czeka tu całoroczne lodowisko, górka do zjeżdżania na dętkach i sztuczny stok wraz ze szkółką narciarską. Chyba mało jest miejsc dla rodzin z dziećmi, które na jednej (co prawda - ogromnej) powierzchni udostępniają aż tak wielką różnorodność atrakcji. A to znowu zaledwie kolejna cząstka wielkiego LEGOLAND BILLUND RESORT.

Givskud ZOO - safari w Danii

Nie jest wam po drodze do Afryki, ale i tak marzy wam się zobaczenie lwów czy żyraf jak na prawdziwym safari? Możecie tego doświadczyć w Danii. Zaledwie 20 minut od LEGOLAND Billund, na terenie ponad 6 500 mkw, mieszka ok. 700 zwierząt z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. Są wśród nich m.in. goryle, nosorożce, żyrafy, zebry, wielbłądy i lwy. Mają pewien zwyczaj - lubią przechadzać się tuż obok aut, w których twarze dzieci (i rodziców) przyklejone do szyb ukazują na zmianę zdziwienie, ekscytację i przerażenie. Sporą część Zoo możecie zwiedzić pieszo (aż 6 km ścieżek), cześć w samochodach lub specjalnych busach po wytyczonych drogach. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby mieć jak najbliższy kontakt ze zwierzętami. Z przejażdżką wśród dzikich zwierząt mało co może konkurować, ale Givskud ZOO i tak dopełnia te wrażenia kolejną atrakcją. To ponad 50 modeli dinozaurów w skali 1:1 - największe mają około 40 metrów długości! To największa tego typu atrakcja w Danii, dlatego nie mogło na niej zabraknąć różwnież najgroźniejszego gatunku - Tyrannosaurus Rex. Całość oferty Givskud ZOO uzupełniają świetnie przygotowane tereny rekreacyjne i place zabaw dla dziec. Co ważne, wszystkie 3 atrakcje: ZOO, Safari i park dinozaurów zwiedzicie na jednym bilecie.

Atrakcje w okolicy Billund

Pierwszy na świecie LEGOLAND powstały w ojczyźnie słynnych klocków przyciąga do Billund rodziny z dziećmi, ale zdecydowanie warto odkryć też jego okolicę. Aż ciężko uwierzyć, jak wiele wyjątkowych miejsc czeka tu na nas i wybitnie motywuje do przedłużenia urlopu o kilka dni. Zacznijmy od Ribe - najstarszego miasta w Danii. W tutejszych Muzeum Wikingów i Centrum Wikingów dzieci poznają zwyczaje legendarnych wojowników Północy, zobaczą, na czym pływali, odbędą szkolenie wojownika czy nauczą się obrabiać drewno i kamień. Warto pojechać też nad Morze Wattowe, by po tutejszych plażach szerokich na 3 km urządzić sobie całkiem legalną przejażdżkę autem. Atrakcją samą w sobie jest też wjazd na wyspę Mando - droga ukazuje się nam dopiero podczas odpływu i po kilku godzinach jest ponownie zalewana wodą. Dodatkowo w Middelfart nad Małym Bełtem mieści się największe skupisko morświnów oraz atrakcja, która znów przyspieszy bicie naszego serca - spacer po górnej konstrukcji mostu łączącego Półwysep Jutlandzki z wyspą Fionia na wysokości aż 60 m n.p.m. Nigdy nie zapomnimy wrażenia, które poczujemy, gdy pod stopami przejeżdżać będą auta i pociągi, a cały most zacznie drżeć. Okolice Billund to też rejon przepiękny architektonicznie - wspomnijmy chociażby miasta takie jak Jelling, Vejle, Kolding czy Esbjerg. I tak kolejne atrakcje tego duńskiego regionu można by wymieniać w nieskończoność. Jeśli więc przyjedziecie tu, skuszeni największym LEGOLANDEM na świecie, to pamiętajcie, że miejsce to jest absolutnie wyjątkowe nie tylko dzięki klockom. I zdecydowanie warto poznać wszystkie jego dobre strony.

Więcej informacji o atrakcjach LEGOLAND Billund Resort . Sprawdź też inne inspiracje na wakacje z dzieckiem na Dzieckowpodrozy.pl.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Wybór najlepszej firmy sprzątającej w Krakowie...

​Wizytówką firmy są nie tylko kompetencje pracowników i atrakcyjna dla klientów oferta, ale również czyste, zadbane i pachnące świeżością biuro. Nic dziwnego, że coraz więcej...

Pogoda w Krakowie