Odpowiednio wybrane okna kartuzy zapewniają doskonały widok. Muszą być jednak odpowiednio zamontowane oraz dopasowane do pomieszczeń. Warto przemyśleć swój wybór, ponieważ nie są to tanie rzeczy.

Zakup okien do mieszkania

Najlepiej kierować się jakością i zamawiać okna u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią, od wielu lat działając na rynku. W sprzedaży można znaleźć okna wykonane z PVC oraz drewna - PVC jest jednak materiałem bardziej odpornym na czynniki zewnętrzne, dlatego decyduje się na niego większość osób. Warto też wyróżnić okna pasywne, dzięki którym można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Drewno jest bardziej stylowe i znacznie lepiej wygląda. Trzeba jednak pamiętać o właściwej konserwacji, żeby można było korzystać z nich przez wiele lat. Należy też pamiętać, że w produkcji wykorzystuje się jedynie kilka rodzajów drewna. Wynika to z faktu, że nie każde drewno się do tego nadaje. Najczęściej wykorzystywany jest modrzew, dąb oraz odmiany egzotyczne.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na współczynnik Uw. Dzięki niemu można się dowiedzieć, ile zimnego powietrza przenika do naszego mieszkania z zewnątrz. Ważne jest regularne wietrzenie pomieszczeń oraz tak zwana mikro-wentylacja, która polega na ustawieniu klamki od okna we właściwej pozycji.

Wybór drzwi

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również nawietrzniki okienne. Do nowego mieszkania trzeba też wybrać odpowiednie drzwi - najlepiej, żeby były wykonane z drewna dębowego. Drzwi można kupić zarówno w dobrych sklepach stacjonarnych, jak i przez internet.

Niezwykle ważnym elementem zakupu jest świadomość, na którą stronę drzwi mają się otwierać. Istnieją drzwi prawostronne - jeżeli zawiasy umieszczone są po prawej stronie - oraz lewostronne, kiedy mamy do czynienia z zawiasami po lewej. Warto też pamiętać, że otwarte drzwi nie powinny zasłaniać włączników światła, ani nie powinny ze sobą zderzać, ponieważ znacząco zaburzy to funkcjonalność mieszkania. Najważniejsze parametry to oczywiście wytrzymałość, termoizolacja, dźwiękoszczelność oraz stopień stabilizacji.

Drzwi mogą mieć formę płyty lub plastra miodu. Wybór zależy od naszych preferencji i wymagań. Wysokiej jakości drzwi oraz okna można zamówić na stronie arexkartuzy.pl.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Najpopularniejsze zabiegi medycyny i chirurgii...

Dążenie do pięknego wyglądu i zdrowego ciała towarzyszy ludzkości od czasów starożytnych. Dawniej nie było to jednak tak proste jak dziś, kiedy to jesteśmy świadkami ogromnego postępu w...

Pogoda w Krakowie