Juniorskie buty golfowe oparte są na „modelach dla dorosłych” i mają te same właściwości funkcjonalne.

Udostępnij:

​​​Dobre buty golfowe muszą być wygodne i funkcjonalne - przy każdej pogodzie. Muszą też zapewniać optymalną przyczepność. Oprócz tych dwóch podstawowych wymagań istnieje wiele innych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę. Wynikają one częściowo z warunków sezonowych, częściowo z indywidualnych preferencji i wymagań. Oczywiście, aspekt mody również odgrywa ważną rolę. Oprócz klasycznych skórzanych butów golfowych w stonowanych kolorach często stosuje się buty wykonane z włókien syntetycznych i tworzyw sztucznych dzięki, którym cechują się one niższą wagą oraz lepszymi właściwościami użytkowymi, np. pod względem wypełnienia, oddychalności i wodoodporności.

Buty golfowe w sklepie Golfhelp

Damskie buty golfowe często mają bardziej kobiecy wygląd niż buty golfowe męskie. Dotyczy to głównie kolorystyki i konstrukcji butów golfowych. Poza tym nie ma prawie żadnych różnic. Zarówno w damskich, jak i męskich butach golfowych dostępne są modele z kolcami (spike) i bez kolców. Modele o kroju normalnym i szerokim, buty rekreacyjne o kroju typu sneaker, nieprzemakalne buty do golfa oraz specjalne buty golfowe letnie czy buty golfowe zimowe.

Męskie buty do golfa

Męskie buty golfowe w niczym nie ustępują butom damskim pod względem różnorodności funkcji i kolorów. Tutaj również znajdują się klasyczne modele w brązowej lub czarnej skórze, a także kolorowe buty sportowe wykonane z zaawansowanych technologicznie włókien.

Buty golfowe dla dzieci i młodzieży 

Buty golfowe z kolcami 

Kolce golfowe zapewniają lepszą przyczepność i pewne oparcie na polu. Szczególnie w złych warunkach atmosferycznych, gdy podłoże jest wilgotne i śliskie, ale także na polach golfowych ze zboczami, buty golfowe z kolcami zapewniają lepszą stabilność. . Miękkie kolce są dostępne w różnych kształtach i stopniach twardości. Można je łatwo wymienić w zależności od osobistych preferencji lub rodzaju podłoża. 

Buty golfowe bez kolców w sklepie golfowym Golfhelp.pl

Nawet buty golfowe bez kolców mogą zapewnić dobrą przyczepność. Te buty mają dużą liczbę specjalnie ukształtowanych wypustek na podeszwie, które zapewniają wsparcie. Te modele butów golfowych zapewniają większą elastyczność, ponieważ można je również nosić jako buty codzienne lub do innych sportów. 

Zimowe buty do golfa

Buty do golfa na zimę są zwykle skrojone do kostek, dlatego nazywane są również zimowymi butami golfowymi. Te zimowe buty mają grubszą podszewkę i kolce. Zapewniają ciepło, a w połączeniu z wyższym krojem zapewniają optymalną stabilność i pewne oparcie, nawet na lodzie i śniegu.

Golfhelp.pl

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Psychoterapia online - jak przygotować się na...

We współczesnym świecie, pełnym obowiązków i wyzwań, często brakuje nam czasu na zadbanie o zdrowie psychiczne. Jeśli zauważasz, że emocje Cię przytłaczają, jesteś...

Pogoda w Krakowie