Praca w informatyce – jak zdobyć wykształcenie jako osoba dorosła?

Udostępnij:

​Chcesz się przekwalifikować i zacząć pracować w branży IT? To dobry wybór, ponieważ nadal wiele firm poszukuje nowych pracowników w tej dziedzinie. Jak zacząć wtedy, gdy lata młodości ma się już za sobą? Dobrym wyborem będzie skorzystanie z ofert szkół policealnych. Dlaczego warto?

Poszukiwany informatyk

Obecnie informatyk jest uznawany za zawód uniwersalny oraz międzynarodowy, czyli taki, który pozwala na znalezienie pracy praktycznie wszędzie i to nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Informatyk może wykonywać swoje obowiązki w naprawdę szerokim zakresie, między innymi w ramach programowania, tworzenia baz danych, administracji serwerami, napraw sprzętu komputerowego, reklamy internetowej, a to tylko parę propozycji, ponieważ w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Osoba z wiedzą i doświadczeniem w zakresie informatyki może poszukiwać pracy w innych firmach, ale również może ona świadczyć usługi we własnym zakresie, zakładając swój biznes.

Informatyka dla początkujących

Chcesz zacząć pracować jako informatyk, ale nie masz w tym zakresie żadnego przygotowania? Jeżeli chcesz zyskać wykształcenie, które otworzy drzwi do wielu firm prowadzących rekrutację na stanowisko pracownika działu IT, sprawdź oferty w szkołach policealnych. Szkoły policealne prowadzą obecnie nauczanie w wielu kierunkach, w tym między innymi w ramach informatyki. To zajęcia pozwalające na uzyskanie tytułu technika informatyka, czyli takiego samego, jaki można uzyskać po zakończonej szkole średniej w tym właśnie obszarze wiedzy. Zajęcia trwają najczęściej 2 lata i odbywają się w trybie zaocznym, dlatego pozwalają na łączenie ze sobą aktualnej pracy i nauki. Co ważne, w wielu szkołach nauka jest bezpłatna, dlatego nie trzeba przygotowywać się na spory wydatek związany z uzyskaniem nowych kwalifikacji do pracy.

Złóż swoją aplikację i zacznij naukę

Aby zacząć naukę w szkole policealnej, wystarczy tylko złożenie dokumentów w odpowiednim terminie – nie ma egzaminów wstępnych. Aby zacząć naukę, trzeba posiadać minimum wykształcenie średnie, jednak warto wskazać, że nie trzeba mieć zaliczonej matury. Dodatkowo do sekretariatu szkoły należy przekazać wypełniony wniosek o przyjęcie, aktualne zdjęcia oraz dokument od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki. Osobom chcącym uzyskać wykształcenie jak technik informatyk Kraków - https://faber.edu.pl/kursy/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/technik-informatyk/ daje możliwość podjęcia nauki w wielu szkołach. Z aktualnymi informacjami dotyczącymi rekrutacji i terminów zajęć można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych. Warto się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie bardzo duże!

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Klinika ortodontyczna w Krakowie. Obalamy...

Białe, równe zęby są naszą wizytówką. Pozwalają na szeroki, piękny uśmiech bez skrępowania i w każdych okolicznościach. Są oznaką zdrowia i dobrej kondycji naszego organizmu. Jeżeli...

Pogoda w Krakowie