Dzwonki na telefon - gdzie znaleźć ciekawe propozycje?

Udostępnij:

Kiedy kupujemy nowy telefon, jedną z pierwszych rzeczy, która robimy, jest zmiana dzwonka sygnalizującego połączenie przychodzące. Chcemy, by trafiał w nasz gust, był charakterystyczny i na tyle wyrazisty, by nie przegapić połączenia. Niestety, fabryczne dzwonki zainstalowane na telefonie często nie spełniają naszych oczekiwań. Co więc możemy zrobić?

Problem z systemowo wgranymi dzwonkami

Obecnie w każdym smartfonie znajdziemy od kilku do nawet kilkudziesięciu wgranych fabrycznie dzwonków, spośród których możemy wybierać sygnał połączenia czy nadejścia SMSa. Większość z nich są to znane od lat dźwięki, które na nikim nie robią wrażenia. Część z nich zaś brzmi zwyczajnie nieprzyjemnie. Znalezienie odpowiedniego dzwonka na telefon bywa więc kłopotliwe. Co więcej, nawet jeśli wybierzemy ten, który odpowiada naszym upodobaniom, może okazać się, że identyczną melodię posiada wiele ludzi wokół nas. Każdy z nas przynajmniej raz był świadkiem sytuacji, w której na dźwięk dzwoniącego telefonu kilka osób sięga po swój aparat. Aby tego uniknąć, warto mieć w zanadrzu unikalną melodię.

Ulubiona piosenka? Tak, ale…

Rozwiązaniem, które stosuje wiele osób, jest pobranie na telefon swojej ulubionej piosenki w postaci pliku mp3. W dzisiejszych czasach jest to dość szybkie i wygodne. Rozwiązanie to ma jednak swoje minusy. 

Pierwszym z nich jest oczywiście legalność takiego działania. Wielu z nas pobiera utwory ze stron, w których udostępniane są one za darmo. Decydując się na taki krok musimy liczyć się z ryzykiem, że naruszamy prawa autorskie. To jednak nie wszystko. Całość piosenki nie zawsze sprawdza się jako dzwonek. Bardzo często bowiem początki utworu są spokojne, nijakie, nieciekawe. Chcielibyśmy aby dzwonek rozpoczynał się np. od refrenu, co niestety, nie jest możliwe do ustawienia w przypadku pobrania całego utworu. Co więcej, zajmuje on sporo pamięci w naszym urządzeniu.

Strony internetowe z dzwonkami

Poszukując ciekawych dzwonków na telefon, warto odwiedzić strony internetowe, na których znajdziemy setki propozycji. W tym przypadku mamy do czynienia z odpowiednio przyciętymi fragmentami utworów, dzięki czemu dzwonek będzie spełniał nasze oczekiwania. Niestety, pobieranie ze stron internetowych nie jest wygodne - musimy podłączać telefon do komputera lub wyszukiwać dzwonki na stronach, które często nie są responsywne i źle wyświetlają się na ekranie smartfona.

Aplikacje na telefon - szeroki wybór dzwonków

Obecnie w sklepie Play możemy znaleźć aplikacje, które są prawdziwą bazą dzwonków na telefon. Znajdziemy wśród nich zarówno melodie, które zostały stworzone specjalnie w tym celu, jak i fragmenty popularnych utworów. Są to zarówno piosenki znanych zespołów i wokalistów, jak i melodie znane z filmów i seriali. Posiadanie takiej aplikacji na telefonie pozwala nam szybko zmieniać dzwonek na inny, gdy ten poprzedni nam się znudzi.

Podsumowując, unikalne, trafione w nasze gusta dzwonki na telefon to w dzisiejszych czasach wcale nie jest rzecz nie do osiągnięcia. Obecnie mamy sporo możliwości znalezienia takich, które będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wybrać firmę oferującą czyszczenie sofy?

Wyobrażasz sobie salon bez sofy, kanapy lub innego dużego mebla, na którym można odpocząć po całym dniu pracy. Wydaje się to wręcz niemożliwe. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do...

Pogoda w Krakowie