Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu? Księgowość Kraków

Udostępnij:

​Każdy właściciel firmy, nawet jednoosobowej działalności gospodarczej, stara się zoptymalizować swoje działania tak, aby jego firma przynosiła jak największe zyski. Niestety na przeszkodzie staje wiele czynników, które nie zawsze da się przewidzieć – jednak zawsze da się wyeliminować. Najczęściej na samym początku, właściciel jest sam sobie statkiem i jego kapitanem, wykonując wszystkie obowiązki samodzielnie. Jednak wraz z rozwojem trzeba nauczyć się delegować pewne obowiązki, takie jak księgowość czy tworzenie własnej strony internetowej, aby móc skupić się w pełni na robieniu biznesu.

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu?

Podczas pierwszych miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej trzeba się liczyć z tym, że będzie to praca na więcej niż jeden etat. Należy skupić się nie tylko na samym produkowaniu towaru lub usług, które się sprzedaje, ale również na spełnianiu mnóstwa innych obowiązków. Księgowość musi być dobrze prowadzona, reklama musi być zrobiona (w końcu w jakiś sposób klienci muszą odnaleźć daną firmę), warto również myśleć o social mediach czy w ogóle zaistnieniu w internecie. To wszystko konsumuje mnóstwo czasu oraz energii, która mogłaby zostać spożytkowana o wiele lepiej. Na robienie tego, w czym właściciel firmy jest najlepszy. Warto więc pomyśleć nad zaletami, jakie niesie ze sobą outsourcing.

Nie tylko zdejmie on z barków ciężkie brzemię dodatkowych obowiązków, ale również może przejąć odpowiedzialność za niektóre sprawy. Biura rachunkowe bardzo często w umowach zawierają klauzulę o przejęciu odpowiedzialności za błędnie zaksięgowane faktury lub inne błędy w sztuce, które zostaną wykonane przez księgowych. Dostawcy chmury lub po prostu hostingu określają SLA, zgodnie z którym ich usługi (a więc również usługi danej firmy) będą na pewno dostępne. Za pewną opłatą można więc mieć nie tylko więcej czasu, ale również lżejszą duszę, gdyż nie trzeba będzie się aż tak bardzo przejmować odpowiedzialnością.

Do tego outsourcing to czysty koszt firmowy. Jeśli właściciel firmy samodzielnie wykonuje obowiązki niezwiązane bezpośrednio z profilem jego firmy, to nie jest w stanie w żaden sposób zaliczyć ich do kosztów – chociaż niewątpliwie taki koszt ponosi. Niestety jedynie czasowy. Outsourcing za to oznacza wystawioną fakturę, którą można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, dzięki czemu nie tylko oszczędzamy nasz czas, ale również pieniądze w postaci mniejszego podatku dochodowego do zapłaty – w końcu praca ta i tak musiałaby być wykonana.

Jak widać wybranie outsourcingu w wielu przypadkach niesie ze sobą wymierne korzyści, które mogą pomóc firmie w rozwoju, a jej właścicielowi w powiększaniu swojego małego imperium. Zdjęcie odpowiedzialności, oddelegowanie niektórych obowiązków i możliwość ujęcia usługi w kosztach uzyskania przychodu to jedne z wielu zalet, jakie ma outsourcing. Warto więc się nad nim zastanowić i zobaczyć, które aspekty prowadzenia firmy można przekazać specjalistom z firm zewnętrznych.

Księgowość Kraków

Prowadzisz firmę i chcesz, aby wszelkie sprawy finansowo-podatkowe były prowadzone na najwyższym poziomie? Możesz zapoznać się z ofertą Księgowość Kraków, która przygotowana została przez Panią Justynę Mąkosę, będącą księgową i kadrową z 15-letnim doświadczeniem w prwadzeniu firm i doradztwie podatkowym.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Wybory samorządowe 2018 - starcie w drugiej turze

Kraków, jak każde duże miasto, ma własne problemy i palące kwestie które mocno przeszkadzają mieszkańcom w życiu codziennym. Do tych najważniejszych należy z pewnością niesławny...

Pogoda w Krakowie