Kajakarstwo jest, niezmiennie od dekad, jednym z najczęściej uprawianych sportów letnich w Polsce. To nie przypadek – spływy kajakowe, zwłaszcza organizowane na pomorskich szlakach, są dostępne dla każdego i nie kosztują wiele, a dostarczają ogromnej ilości frajdy. Są też doskonałym sposobem na przeżycie przygody w większej grupie znajomych, przyjaciół i współpracowników.
Mówi się, że kajakarstwo to sport dla każdego, ponieważ ta forma aktywnego wypoczynku przeznaczona jest zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z kajakarstwem, jak i zapalonych sportowców, dla których wyzwaniem jest pokonywanie wirów, ostrych zakrętów i przedzieranie się przez zarośla czy powalone konary drzew.
Akcja-integracja!
Turystyka kajakowa jest doskonałym sposobem na aktywne spędzanie czasu w grupie – także w gronie współpracowników. Spływy kajakowe są chętnie organizowane przez firmy w celu zintegrowania ze sobą poszczególnych członków zespołu. Grupowe spływy wiążą się z koniecznością wzajemnej współpracy, sprzyjają zacieśnianiu więzi między ludźmi i pozwalają spędzić wspólnie czas w mniej oficjalnych warunkach niż zazwyczaj. Kajakarstwo to także okazja do nawiązania zdrowego współzawodnictwa między uczestnikami spływów.
Wda w okolicach Borska. Kto pierwszy do brzegu – niebiescy czy czerwoni?
Pływanie kajakiem po pomorskich szlakach to tylko jeden z elementów wspólnej przygody. Podczas organizacji wyjazdu na kajaki, warto zaplanować sobie czas wspólne biesiadowanie na lądzie. Spływ pomorskimi rzekami można wzbogacić o wypady do sąsiadujących z nimi atrakcji turystycznych.
Wdecki Młyn – przemoska przez przeszkody wymaga pracy zespołowej
Na pomorskich szlakach kajakowych nie brakuje infrastruktury przeznaczonej dla kajakarzy: przystani, wypożyczalni czy miejsc na ogniska. Daje to możliwość zatrzymania się na dłużej w różnych miejscach, aby np. pozwiedzać i urozmaicić spływ. Do wielu miejsc nie da się dotrzeć inaczej, jak tylko rzeką, co stanowi dodatkową atrakcję – grupa ma wtedy własne kameralne miejsce, w którym nikt z zewnątrz nie będzie jej przeszkadzał.
Ciekawostka: rzekę Słupię upodobał sobie ksiądz Karol Wojtyła, który w 1964 roku odbył po niej słynny spływ kajakowy ze studentami i pracownikami krakowskich uczelni. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądać w różnych wspomnieniach i albumach o Janie Pawle II.
Zbrzyca. Po intensywnym wiosłowaniu czas na zasłużony wypoczynek!
Wybierz Pomorskie Szlaki Kajakowe!
Pomimo tego, że w naszym kraju nie brakuje spławnych rzek, potoków, kanałów i jezior, to właśnie Pomorskie Szlaki Kajakowe są prawdziwą mekką kajakarzy. To tu przygotowanych do spływów szlaków jest najwięcej . I są najpiękniejsze.
W Pomorskim jest ponad 1600 km szlaków spławnych, z czego ponad 1000 km to szlaki oznakowane, z doskonałą infrastrukturą wodną. O popularności Pomorskich Szlaków Kajakowych stanowią także jedne z najciekawszych w Polsce krain geograficznych (Bory Tucholskie, Wdzydzki i Kaszubski Park Krajobrazowy, Żuławy…), przy jednoczesnej bliskości Trójmiasta. Jest tu także najwięcej rzek o bardzo różnych stopniach trudności.
Zorganizowanie spływu kajakowego na Pomorzu to gwarancja niezapomnianych wrażeń i ciekawie spędzonego czasu. Niezależnie od tego, co dla każdego z nas jest przygodą –każdy znajdzie tu przygodę dla siebie i będzie mógł popłynąć z jej nurtem.
Artykuł partnera