Dzięki olbrzymieniu zainteresowaniu nowoczesnych firm z sektora usług biznesowych, od kilku lat w Krakowie przybywa nowych miejsc pracy. Pracodawcy zwracają uwagę na takie atuty miasta jak doskonale rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i bliskość Kraków Airport - drugiego największego lotniska w kraju. Do najważniejszych zalet stolicy Małopolski należy także autostrada A4 i planowana droga ekspresowa S7 łącząca miasto z Warszawą.

W Krakowie znajduje się 21 uczelni wyższych, w tym jedne z najlepszych Polsce ośrodki akademickie takie jak Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza. Każdego roku krakowskie uczelnie wypuszczają prawie 50 tyś. wykształconych specjalistów.

Wg raportu Tholons z 2015 r, jednego z najważniejszych tego typu opracowań na świecie, Kraków jest najlepszą lokalizacją w Europie i 9 na świecie dla sektora z branży outsourcingu.

 

Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową rośnie więc i powoduje zwiększoną aktywność deweloperów w tym zakresie. Jednym z najciekawszych obiektów biurowych powstających obecnie na mapie Krakowa jest Podium Park, realizowany przez Podium Investment. Nowoczesny kompleks biurowy powstaje na krakowskich Czyżynach przy al. Jana Pawła II. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w czerwcu 2018 roku.

Biurowiec jest zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej, Krakowskiego Parku Technologicznego, Parku Lotników Polskich, AWF-u Tauron Areny . Wokół kompleksu zapewniony jest bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz bardzo dobre połączenia z innymi dzielnicami i najważniejszymi ośrodkami biznesowymi w kraju. III obwodnica Krakowa, której wjazd zlokalizowany jest zaledwie 150 m od obiektu daje nieskrępowany dostęp do każdego miejsca w Krakowie, a dzięki IV obwodnicy zlokalizowanej 5,5 km od biurowca będzie można szybko i łatwo dotrzeć do ważnych miejsc na biznesowej mapie Polski.

Podium Park to nowoczesny kompleks, w ramach którego powstaną trzy budynki biurowe. W każdym z nich zaplanowano ponadstandardowe rozwiązaniu z zakresu ekologii, technologii i infrastruktury rowerowej. Ponadto, inwestycja jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding.

W Podium Park przewidziano mnóstwo udogodnień, takich jak wypożyczalnia elektrycznych samochodów, rowerów i skuterów, 36 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych czy wyjątkową strefę Urban farming.

W 2016 roku ponad 50 tysięcy pracowników z branży nowoczesnych usług biznesowych było zatrudnionych w Krakowie, co uplasowało miasto na pierwszej pozycji w Polsce, wyprzedzając tym samym Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Stroje na juwenalia - 7 odjazdowych pomysłów

​ Na Juwenalia każdego roku czekają wszyscy studenci, aby chociaż na chwilę oderwać się od atmosfery wykładów, ćwiczeń, kolokwiów i sesji. To jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe dni...

Pogoda w Krakowie