Samoloty KLM na trasie z Krakowa do Amsterdamu

Udostępnij:

Na trasie pomiędzy Krakowem i Amsterdamem zaczęły ostatnio latać nowe samoloty Boeing B373 - 700 KLM. Samoloty mają większą pojemność niż dotychczasowe i mogą pomieścić 142 osoby. Poniedziałek 29 października był dniem, w którym nowy samolot został oficjalnie powitany na lotnisku w Krakowie. Dotychczas loty z Krakowa do Amsterdamu były obsługiwane głównie przez samoloty Embraer E-190, które mogły pomieścić na pokładzie jedynie 100 osób.

Nowy, pojemniejszy samolot będzie obsługiwał loty w godzinach popołudniowych, wylatując z Krakowa o godzinie 16:35 i lądując w Amsterdamie o 18:40. Nowy samolot oferuje oczywiście wyższy komfort podróży.Dyrektor generalny sprzedaży Air France, Frantisek Siling jednoznacznie stwierdził, że taka inwestycja na tej trasie była coraz bardziej potrzebna. Połączenie zostało uruchomione w 2015 roku.

Z uwagi na duże zainteresowanie liczba lotów szybko wzrosła do trzech dziennie. Dzięki udostępnieniu nowego, większego samolotu wzrośnie zarówno komfort podróżnych jak i liczba osób mogących skorzystać z tego połączenia.Linie lotnicze KLM zyskały znaczną popularność niemalże od razu po swoim pojawieniu się w Krakowie. Szybko okazało się, że loty do Amsterdamu cieszą się bardzo dużym wzięciem. Zainteresowanie istnieje zarówno ze strony Polaków jak i holenderskich turystów, którzy przybywają zobaczyć jedno z najpiękniejszych polskich miast.

samoloty KLM z Krkaowa

Ponadto dla wielu Polaków Amsterdam jest oknem na świat i miejscem, w którym można przesiąść się na samolot do bardziej odległych regionów. Mnóstwo pasażerów lata do Holandii nie tylko w celach turystycznych, ale również biznesowych. Z badań wynika, że odsetek takich pasażerów wynosi około 30%.

Po uruchomieniu połączenia Kraków  - Amsterdam szybko okazało się, że jeden lot dziennie to zdecydowanie za mało, aby zaspokoić potrzeby podróżnych. Z tego powodu po krótkim czasie wprowadzono do planu jeszcze jeden lot, a wkrótce potem - trzeci.Badania pokazują, że Holandia jest bardzo istotnym partnerem handlowym dla regionu Małopolski. Wielu tutejszych biznesmenów utrzymuje ożywione kontakty handlowe ze swoimi holenderskimi partnerami. Tym bardziej nie może zatem dziwić to, jak wielką popularnością cieszą się loty na trasie Kraków - Amsterdam. Wprowadzenie na tę trasę nowego, większego samolotu na pewno znacznie podniesie komfort wielu podróżnych.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Energylandia będzie jeszcze większa

Energylandia jest największym parkiem rozrywki, jaki powstał w naszym kraju. Jego właściciele kupili przy tym właśnie ziemię, która sprawi, że możliwa stanie się jego rozbudowa, a tym...

Pogoda w Krakowie