Jak się ubrać na spacer w Krakowie

Udostępnij:

Kraków to niezwykle malownicze miasto o każdej porze roku. Szczególnie piękne, gdy jest w nim trochę mniej turystów, a na drzewach pozostały jeszcze liście. Spacer bulwarami, wycieczka na Planty czy do Parku Bednarskiego zachęcają do rodzinnych spacerów. Po drodze warto skusić się na dobrą kawę czy ciepły posiłek, a na deser zamówić jeden z niezliczonych przysmaków oferowanych w krakowskich kawiarniach.

Jak się ubrać na spacer w Krakowie?

Kraków posiada 43 parki i 5 rezerwatów przyrody, ale mieszkańcy oraz turyści najbardziej lubią spacerować uliczkami miasta. W trakcie spaceru mija się wspaniałe historyczne budowle i chłonie niezwykły klimat dawnej stolicy Polski. Teraz, na przełomie jesieni i zimy, do spaceru trzeba się dobrze przygotować. Ciepły płaszcz, przejściowe lub już zimowe buty i niezbędne również na spacerze akcesoria https://answear.com/h/torebki-guess.html. Buty muszą być nie tylko ciepłe, ale i wygodne, krakowski bruk dostępny jeszcze w wielu punktach miasta weryfikuje podeszwę i obcas buta. Planując długi niedzielny spacer, lepiej wykluczyć ze swoje stylizacji wszystko co będzie uwierać, uciskać i męczyć.

style ubioru

Wszystkie style ubioru widoczne w Krakowie

Style ubioru, jakie można dostrzec na ulicach Krakowa, przekrojowo pokazują wszystkie aktualne trendy modowe. Styl elegancki charakteryzuje się klasyczną formą i wyraźnym, świetnym krojem. U mężczyzn koszula, krawat, marynarka, elegancki długi, prosty płaszcz, u kobiet ołówkowa spódnica, cygaretki i trencz. Wszystkie części stroju powinny być uszyte z doskonałej jakości tkanin. W tym trendzie nie ma miejsca na ekstrawagancję, króluje natomiast prostota i minimalizm.

Styl casual oznacza noszenie wszystkiego, w czym czujemy się najlepiej, to styl codzienny, ale musi on zapewnić wysoki komfort poruszania się, swobodę ruchów. Nie jest to jeszcze styl sportowy, dopuszcza się w nim noszenie miękkich żakietów i marynarek, pojawiają się swetry, jeansy i golfy, kardigany i chinosy. Casul gładko przechodzi w smart casual, który przy zachowaniu pełnego komfortu pozwala jednak na spędzenie w takim stroju kilku godzin w teatrze czy dobrej restauracji.

Styl sportowy wzoruje się na odzieży dla sportowców, również w tym miejskim wydaniu. Ubrania szyte są najczęściej z elastycznych bądź dzianinowych tkanin, są wygodne i nie krępują ruchów. Zawiera sportowe bluzy, często z kapturem, spodnie i kurtki szyte na podobieństwo profesjonalnej odzieży sportowej.

Minimalizm w modzie to nowy trend oparty na idei posiadania jak najmniej, również w swojej szafie. Stylizacje tworzy się na podstawie kilku wariantów o ponadczasowym charakterze.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak przekonać dziecko do nauki języka?

​Przyswojenie przynajmniej jednego języka obcego w dzieciństwie potrafi wiele ułatwić w dorosłym życiu. Warto zachęcić dziecko do tego, by od najmłodszych lat zdobywało wiedzę językową...

Pogoda w Krakowie