Najpopularniejsze akcesoria do szaf

Udostępnij:

Szafa na wymiar to jeden z najważniejszych i najbardziej spersonalizowanych mebli w domu. Dobrze zaprojektowana i zagospodarowana pozwoli na maksymalne wykorzystanie jej przestrzeni i wygodne użytkowanie zawartości. Niezbędne są do tego odpowiednie akcesoria i dodatki, odpowiednio dobrane do potrzeb i preferencji użytkownika. Jeśli zastanawiasz się nad wnętrzem swojej szafy - poniżej znajdziesz zestawienie najciekawszych akcesoriów.

Szuflady w szafach przesuwnych

“Najbardziej podstawowym i najczęściej wybieranym dodatkiem do szafy są różnego rodzaju szuflady. Ich idealnie dopasowany rozmiar pozwoli na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Szuflady są świetnym miejscem na przechowywanie bielizny osobistej, dodatków, akcesoriów lub biżuterii. Dobranie odpowiednich wkładów pomoże utrzymać ład i porządek przechowywanych rzeczy. Zapewnią one również ochronę przed zarysowaniami lub zagnieceniami.” powiedziała Pani Ewa, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem mebli i szaf na wymiar w salonie Komandor Awin w Krakowie.

Kosze wysuwane w szafach do sypialni

Wysuwane kosze świetnie sprawdzą się w takich meblach jak szafa do sypialni, gdzie mogą służyć do przechowywania pościeli lub ręczników, a także dziecięcych zabawek lub książek. Ażurowa konstrukcja koszy zapewnia doskonałą wentylację i cyrkulację powietrza, dzięki czemu przechowywane w nich tkaniny zachowają świeżość na długi czas. Ogromnym plusem takich koszy jest możliwość dopasowania ich do wnęki szafy, a także personalizowanie poprzez wybór odpowiedniego koloru i wykończenia. Dzięki odpowiednio dopasowanym prowadnicom kosze łatwo wysuwają się całkowicie na zewnątrz szafy, co ułatwia wyciąganie przechowywanych w nim rzeczy. Istnieje również możliwość zastosowania cichego i miękkiego domyku koszy lub szuflad, co znacznie uprzyjemnia ich użytkowanie.

Wysuwane kosze do szaf na wymiar Komandor Kraków

Lustro obrotowe wewnątrz szafy

Niektóre mieszkania posiadają bardzo mało miejsca w sypialni, przez co musimy zagospodarować przestrzeń do przechowywania ubrań w innym pokoju. W takiej sytuacji często spotykanym rozwiązaniem jest szafa w salonie, który to zazwyczaj jest największym pomieszczeniem w domu. Gdy aranżacja wnętrza nie przewidziała montażu lustra na skrzydle szafy lub w innym miejscu pomieszczenia, świetnym rozwiązaniem jest lustro montowane wewnątrz mebla. Front szafy wykonany jest wtedy w wybranym kolorze i materiale, a nie zajmowany przez lustro. Specjalne wysięgniki ułatwiają wysuwanie i ustawianie lustra w dowolnej pozycji, aby uzyskać najlepszą perspektywę. Lustro posiada również pojemnik na drobiazgi, na którym można odłożyć np. biżuterię.

Pantograf w szafie na wymiar

Różnego rodzaju akcesoria meblowe mogą w znaczny sposób ułatwić nam użytkowanie wysokich szaf. Jeden z nich to pantograf, który jest opuszczanym drążkiem z wieszakami i specjalnym uchwytem. Dzięki niemu możemy obniżyć rzeczy w szafie do takiego poziomu, aby mieć do nich łatwy dostęp. Jest to świetne rozwiązanie dla osób o niskim wzroście lub poruszających się na wózku. Dobrze sprawdzi się także w wysokich szafach i pozwoli na wykorzystanie najwyższych partii mebla. Stosując pantograf możemy umieścić drążek na dużej wysokości, a niższe partie wykorzystać do umieszczenia na nich koszy lub szuflad. Specjalny chwytak ułatwi obniżanie pantografu i umieszczanie go na pierwotnej wysokości.

Pantograf z oferty krakowskiego salonu Komandor AWIN

Półka lub stojak na buty 

Meble takie jak szafa w przedpokoju często wymagają zastosowania dedykowanych rozwiązań, którymi mogą być półki lub stojaki na buty. Obuwie powinno być przechowywane w odpowiedni sposób, aby było łatwo dostępne i nie uległo zniszczeniu. Pomogą w tym ażurowe półki z większymi lub mniejszymi prześwitami, zapewniające dobry przepływ powietrza. Stojak z prawidłami z linii chrom zadba o zachowanie odpowiedniego kształtu obuwia i ochroni je przed odgnieceniem i marszczeniem. Oba akcesoria pozwalają na wysunięcie ich w pełni z szafy w przedpokoju, dzięki czemu dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy jest bardzo łatwy.

Akcesoria do szaf na wymiar

Urządzając wnętrze swojej szafy na wymiar możemy wybierać spośród wielu akcesoriów i dodatków. Każde z nich ma na celu maksymalne wykorzystanie wnętrza i ułatwienie przechowywania rzeczy. Dzięki nim możemy urządzić szafę w indywidualny sposób, dopasowany do naszych potrzeb, dzięki czemu stworzymy mebel idealnie odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

W tematyce ślubnej

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Trzeba przyznać, że mężczyzna tak mocno nie przygotowuje się do tego wydarzenia jak kobieta. W końcu to ona od maleńkości...

Pogoda w Krakowie