Najpopularniejsze zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej w Krakowie

Udostępnij:

Dążenie do pięknego wyglądu i zdrowego ciała towarzyszy ludzkości od czasów starożytnych. Dawniej nie było to jednak tak proste jak dziś, kiedy to jesteśmy świadkami ogromnego postępu w dziedzinie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Ciągły postęp technologiczny oraz coraz to ciekawsze rozwiązania pozwalają nam walczyć z niemal wszystkimi defektami wyglądu, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym artykule stworzonym we współpracy z krakowskimi klinikami medycyny estetycznej chcemy przedstawić kilka najciekawszych i najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w Krakowie, które pozwolą Ci poczuć się wspaniale w swoim własnym ciele i pozbyć się wszelkich kompleksów.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Dokładna nazwa tego zabiegu to lipofilling piersi i jest to procedura chirurgiczna polegająca na powiększaniu biustu przy użyciu komórek tłuszczowych pacjentki. Lipofilling lub też lipomodeling piersi jest alternatywą dla dużo bardziej inwazyjnej metody powiększania biustu z użyciem sztucznych implantów.  Jest to metoda zdecydowanie naturalniejsza, ponieważ do jej wykonania użyta zostaje własna tkanka tłuszczowa pacjentki, dzięki czemu ryzyko wystąpienia alergii jest praktycznie zniwelowane.  Zabieg ten można również śmiało można nazwać podwójnym szczęściem, ponieważ nie tylko pozwala wymodelować piersi ale i pozbyć się nadmiaru tłuszczu w danej części ciała pacjentki. Na stronie krakowskiej Kliniki Genesis dowiesz się jak wygląda powiększenie biustu własnym tłuszczem oraz umówisz się na wizytę.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszy etap zabiegu to pobranie tkanki tłuszczowej , czyli liposukcja. Odbywa się ona przy znieczuleniu ogólnym i polega na wstrzyknięciu w tkankę roztworu soli fizjologicznej, adrenaliny oraz lidokainy, które zmiękczają tłuszcz i obkurczają naczynia krwionośne.  Następnie tkanka jest odsysana przez nacięcie wykonywane w skórze.

Drugim etapem jest przygotowanie materiału do wstrzyknięcia w piersi. Tłuszcz zostaje odwirowany, tak by pozbyć się wody i obumarłych komórek i równocześnie odseparować zdrowe komórki macierzyste niezbędne w dalszym procesie modelowania. Ostatnim etapem jest przeszczep materiału przy użyciu cienkiej kaniuli (wenflonu).

Efekty zabiegu

Lipofilling piersi gwarantuje nie tylko powiększenie biustu ale i jego widoczne ujędrnienie przy całkowicie naturalnym wyglądzie. Zabieg ten jest w stanie również poradzić sobie z wymodelowaniem piersi w przypadku ich asymetrii.  Jest on również polecany kobietom po mastektomii. Dodatkowym atutem lipofillingu jest równoczesna możliwość wyszczuplenia wybranego obszaru ciała pacjentki dzięki pobraniu tkanki tłuszczowej.

Warto podkreślić, że natychmiast po zabiegu piersi mogą być opuchnięte i dużo większe niż założyła to pacjentka. Nie należy się tym przejmować, ponieważ około 25% ten objętości wchłonie się samoistnie z upływem czasu.

Wady lipofillingu

Lipofilling jest fantastycznym zabiegiem, jednak należy pamiętać, że przy jego użyciu można powiększyć biust jedynie o jeden rozmiar.  Ważne jest również wybranie wyspecjalizowanego lekarza, który umiejętnie pobierze tkankę tłuszczową a następnie odwiruje ją i wprowadzi do piersi tak, by uniknąć zgrubień i zwłóknień.  Ograniczeniem, które dyskwalifikuje do tego typu zabiegu jest bardzo szczupła sylwetka, która uniemożliwia pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej potrzebnej w końcowym etapie modelowania.

Liposukcja i liporzeźbienie Vaser Lipo 4d

Liposukcja przy użyciu urządzenia Vaser Lipo 4d to szansa dla osób, które mimo wysiłku na siłowni nie są w stanie zgubić nagromadzonego nadmiaru tłuszczu.  Technologia opracowana przez dr a. Hoyos oraz dr J. Millard pozwala wykorzystywać ultradźwięki o niezwykle wysokiej częstotliwości oddziałowując jedynie na strefy tkanki tłuszczowej, bez konieczności uszkadzania okolicznych nerwów i naczyń.  Dzięki laserowi Vaser Lipo 4d panowie są w stanie w szybki i bezpieczny sposób wymodelować tzw. kaloryfer na brzuchu, a panie uzyskać pięknie podkreśloną talię czy poprawić kształt pośladków.  Technologia ta jest w stanie poprawić niemal każdy obszar ciała, włączając w to ramiona, szyję czy nawet podbródek. Wszystko to dzięki niezwykle zaawansowanej i innowacyjnej cieniutkiej kaniuli w którą wyposażony jest sprzęt.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.  Wyjątkiem mogą być przypadki, w których liporzeźbienie było tak rozległe, że wymaga obserwacji specjalistycznej w klinice. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem właściwego zabiegu jest znieczulenie miejsc objętych procedurą. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie nasiękowe. Kolejnym etapem jest wprowadzenie  przez niewielkie nacięcie w skórze sondy, która odseparuje komórki tłuszczowe i zemulguje je, tak by łatwo było je usunąć z organizmu. Ostatnim etapem jest odessanie pozostałego tłuszczu.

Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są praktycznie od razu a ostateczny efekt wyklaruje się po około 2 miesiącach.  Ważnym dla podtrzymania efektów zabiegu jest systematyczny masaż limfatyczny oraz wstrzemięźliwość od noszenia ciężkich rzeczy przez okres około 3 tygodni od zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg z dziedziny medycyny, tak i liposukcja, liporzeźbienie Vaser Lipo 4d posiada przeciwwskazania do jego wykonywania. Na szczęście jest to krótka lista na której znajdziemy następujące stany organizmu: ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca oraz problemy z krzepliwością krwi.

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Zabieg ten nazywany również brazylijskim liftingiem polecany jest wszystkim paniom, które z uwagi na brak możliwości lub genetykę nie są w stanie wyćwiczyć pośladków do takiego wyglądu jakby tego oczekiwały.  Polega on na powiększeniu i wymodelowaniu pośladków przy użyciu własnego tłuszczu pacjentki. Podobnie jak w przypadku powiększania piersi zabieg ten niesie ze sobą podwójna korzyść. Nie tylko pozwala nam stworzyć wymarzone pośladki ale daje szanse na wyszczuplenie niektórych partii naszego ciała. Jest to również zabieg całkowicie bezpieczny i naturalny w porównaniu z powiększaniem pośladków za pomocą implantów.  Tłuszcz wykorzystywany do zabiegu jest tkanka pobrana od pacjentki dlatego ryzyko alergii i powikłań jest praktycznie zerowe. Jak przyznaje lekarz z Kliniki Genesis, powiększanie pośladków własnym tłuszczem cieszy się największą popularnością wśród wszystkich zabiegów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania pośladków tłuszczem rozpoczyna się od liposukcji czyli pobrania tkanki tłuszczowej z brzucha, pleców, ud czy też innej wybranej przez pacjentkę części ciała. Następnie materiał jest odwirowywany by uzyskać najlepszej jakości komórki macierzyste, które zostaną wprowadzone w pośladki za pomocą niezwykle cienkiej kaniuli (wenflonu). Cała procedura może trwać od 45 minut do 3 godzin, w zależności od ilości pobieranego materiału. Zabieg przeprowadzany jest zazwyczaj przy znieczuleniu dożylnym, dlatego pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg powiększania pośladków własnym tłuszczem jest procedurą nieinwazyjną, dlatego też większość pacjentów wraca do normalnego funkcjonowania po około 10 dniach od zabiegu.  Wśród zaleceń pozabiegowych można wyróżnić noszenie specjalnego opatrunku uciskowego przez okres 15 dni po zabiegu oraz konieczność unikania gorących kąpieli i wysokiej temperatury przez około dwa tygodnie.  Przez około tydzień od zabiegu należy również powstrzymać się od jakiegokolwiek wysiłku fizycznego oraz unikać spania na częściach ciała, które zostały poddane liftingowi.

Trzy przedstawione przez nas najpopularniejsze zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej w Krakowie dowodzą, że coraz popularniejsze staje się korzystanie z własnego materiału komórkowego a moda na wszechobecne implanty odchodzi w niepamięć.  Opisane przez nas zabiegi są nie tylko szansą na piękną sylwetkę ale i okazja na poprawę własnej samooceny i polepszenie komfortu naszego życia dzięki pozbyciu się kompleksów. Kraków to prawdziwe centrum świetnych specjalistów z dziedziny medycyny i chirurgii estetycznej, którzy w całkowicie bezpieczny sposób zaopiekują się Twoim ciałem i pomogą Ci osiągnąć sylwetkę marzeń.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Mastopeksja – popraw kształt swoich piersi. Na...

​Piersi to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Dlatego jeśli nie jesteś do końca zadowolona z ich kształtu, chciałabyś nieco poprawić wygląd swojego biustu, możesz to zrobić, decydując...

Pogoda w Krakowie