Zalety i ograniczenia zabiegów depilacji laserowej

Udostępnij:

​Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na trwałe usuwanie niechcianego owłosienia. Takie rozwiązania pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie stanowi źródłom ogromnego komfortu. Nie ma bowiem potrzeby stałego, częstego powtarzania zabiegów depilacji. Wiadomo jednak, że skuteczność zabiegu i satysfakcja z jego efektów zależy od kilku czynników. Jakich? I jakie są wady i zalety depilacji laserowej? Najbardziej aktualnych informacji dostarczy nam ekspert kosmetolog w klinice Neonia w Krakowie Anna Zienkiewicz.

- Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na usuwanie owłosienia. Czy u każdego zabieg jest tak samo skuteczny?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia, która pozwala usunąć niechciane włoski z twarzy i ciała. Zabieg ten cechuje się wysoką skutecznością, jednak musi być przeprowadzony w odpowiedni sposób. Kluczowe znaczenie ma wybór lasera. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele laserów do depilacji, a większość z nich sprawdza się jedynie w przypadku określonego fototypu skóry. Na fototyp składa się zarówno odcień skóry, jak i włosa, które zależne są od zawartości melaniny. Światło lasera oddziałuje właśnie na melaninę włosa, nie powinno natomiast być pochłaniane przez melaninę skóry - gdyż to może prowadzić do powstania oparzeń. Idealnie byłoby zatem, gdybyśmy mieli do czynienia z ciemnymi włoskami na tle jasnej skóry. Ale co z osobami posiadającymi ciemniejszą skórę lub jaśniejsze włoski? Kiedyś stosowano kilka różnych laserów do depilacji, dedykowanych osobom z poszczególnymi fototypami skóry. Obecnie jednak dostępne są znacznie nowocześniejsze rozwiązania, dzięki czemu przy pomocy jednego urządzenia możliwe jest usuwanie włosków u osób z dowolnym fototypem skóry.

- Skoro jest dostępny tak skuteczny laser do depilacji o zaawansowanym działaniu, czy oznacza to, że można udać się do dowolnego gabinetu medycyny estetycznej i mieć pewność, że zabieg depilacji będzie udany?

Niestety, to, że na rynku dostępny jest ultranowoczesnym bezpieczny i skuteczny laser do depilacji Soprano Titanium - bo to o nim mowa - nie oznacza, że jest on na wyposażeniu każdego gabinetu. Wręcz przeciwnie - większość gabinetów wciąż pracuje na laserach starszej generacji. Tylko nieliczne placówki mogą pochwalić się bogatym zapleczem technologicznym. I to właśnie od tego, do jakiego gabinetu medycyny estetycznej trafimy zależy to, jak skuteczna i bezpieczna będzie depilacja laserowa. Klinika medycyny estetycznej Neonia jako jedyna wykonuje depilacje laserową w Krakowie dwoma laserami Soprano titanium oraz jego starszą wersje Soprano ice platinum.

- Wynika z tego, że najlepiej jest udać się do gabinetu medycyny estetycznej, który wyposażony jest w laser Soprano Titanium. Jakie są zalety takiej depilacji laserowej?

Nowoczesny laser do depilacji Soprano Titanium łączy w sobie właściwości kilku laserów starszej generacji. Oznacza to, że laser emituje wiązki o kilku długościach fali, które pozwalają na depilację u osób z każdym fototypem skóry. W praktyce oznacza to, że można usunąć zarówno włoski ciemne, rude jak i blond - i to u osób zarówno z ciemną, jak i jasną karnacją. Poza uniwersalnym zastosowaniem, laser wyróżnia się innymi nowoczesnymi rozwiązaniami, które koncentrują się m. in. na łagodzeniu odczuć bólowych oraz skróceniu czasu zabiegu. Tego typu depilacja pozbawiona jest jakichkolwiek wad i zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia takich powikłań jak poparzenia skóry, powstanie przebarwień lub odbarwień skóry.

- A jak działają lasery starszej generacji?

Lasery do depilacji starszej generacji, czyli laser diodowy, aleksandrytowy oraz neodymowo - yagowy dedykowane są określonym fototypom skóry, Oznacza to, że depilacja tego typu laserem ma ograniczoną skuteczność. O ile laser diodowy sprawdza się u osób z ciemnymi włoskami, o tyle nie poradzi sobie z włoskami blond. Laser aleksandrytowy pozwala usuwać włoski jasne u osób z jasną skórą, ale nie sprawdzi się w przypadku osób z innymi fototypami. Nieuważne stosowanie tych laserów skutkować może nie tylko niską skutecznością zabiegu, ale także ryzykiem poparzenia skóry. Ponadto zabiegom depilacji z wykorzystaniem takich laserów towarzyszyć może większa bolesność.

- Jeśli zatem mówimy o zaletach i wadach depilacji laserowej, wszystko tak naprawdę sprowadza się do rodzaju użytego lasera. Gdy zastosujemy laser najnowszej generacji, trudno dopatrzeć się jakichkolwiek ograniczeń czy efektów ubocznych?

Dokładnie tak. Medycyna estetyczna cechuje się dynamicznym rozwojem technologii, które koncentrują się na zwiększeniu skuteczności zabiegów i bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku depilacji laserowej. Warto wykonać te kilka zabiegów w tym gabinecie, który dysponuje najnowocześniejszym laserem oraz doświadczeniem personelu. Unikniemy w ten sposób rozczarowań. Pojawiające się niekiedy nieprzychylne opinie o depilacji laserowej, dotyczące niskiej skuteczności zabiegu czy wystąpienia powikłań to pokłosie stosowania laserów starszej generacji oraz niskiej jakości usługi. A wystarczy odwiedzić najnowocześniejszy gabinet dysponujący najlepszym sprzętem, aby móc cieszyć się idealnie gładkim ciałem na długo czas.

Więcej o nowoczesnej depilacji laserowej i innych zabiegach medycyny estetyczny można dowiedzieć się na stronie Neonia klinika medycyny estetycznej

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Maszyny czyszczące w Krakowie - profesjonalne...

Maszyny czyszczące stanowią nieodzowne narzędzie sprzątające, wykorzystywane podczas wykonywania prac porządkowych w halach magazynowych, przestrzeniach przemysłowych, galeriach handlowych czy...

Pogoda w Krakowie