Klinika ortodontyczna w Krakowie. Obalamy najczęstsze mity związane z leczeniem wad zgryzu.

Udostępnij:

Białe, równe zęby są naszą wizytówką. Pozwalają na szeroki, piękny uśmiech bez skrępowania i w każdych okolicznościach. Są oznaką zdrowia i dobrej kondycji naszego organizmu. Jeżeli marzysz o takim właśnie uśmiechu, a Twój zgryz pozostawia wiele do życzenia, to zdecydowanie warto to zmienić. Oferta firmy CDC w Krakowie z pewnością zadowoli każdego klienta, nawet z nietypowymi wadami zgryzu. Wyspecjalizowany zespół, długoletnie doświadczenie i ogromny wybór aparatów ortodontycznych to gwarancja sukcesu. Warto zaufać profesjonalistom z CDC w Krakowie i skorzystać z możliwości jakie daje leczenie ortodontyczne, a z pewnością Twoje życie nabierze innej jakości.

Jeżeli dalej masz wątpliwości i nie jesteś przekonany do leczenia ortodontycznego przeczytaj poniższe, najczęściej spotykane mity związane z leczeniem wad zgryzu. Skutecznie wszystkie odczarujemy i obalimy. Zapraszamy również do kontaktu z kliniką CDC w Krakowie, gdzie znajdziemy odpowiedz na każde pytanie związane z leczeniem wad zgryzu.

Mit 1. Leczenie ortodontyczne trwa bardzo długo.

Średni czas noszenia aparatu ortodontycznego wynosi około 2 lata. W większości przypadków czas jego stosowania jest uzależniony od wady zgryzu. Przy nieskomplikowanych problemie czas noszenia aparatu to 10 miesięcy. W bardziej zaawansowanych przypadkach może trwać nawet 30 miesięcy.

Istnieją możliwości przyspieszenia leczenia ale związane są one z interwencją chirurgiczną. Są to zbiegi małoinwazyjne i bezpieczne ale można je stosować u pacjentów, którzy ukończyli 20 rok życia. Wynika to z tego, że aby przeprowadzić niezbędne procedury chirurgiczne, kościec pacjenta musi być w pełni ukształtowany.

Mit 2. Aparaty ortodontyczne są nieestetyczne i zwracają na siebie uwagę.

Najnowsze aparaty do leczenia wad zgryzu są zdecydowanie bardziej komfortowe niż jeszcze kilka lat temu. Standardowe aparaty z widocznymi metalowymi elementami można zastąpić bardziej wyrafinowanymi produktami, które są zupełnie niewidoczne dla postronnych osób. Dzięki temu komfort noszenia takiego aparatu jest bardzo wysoki i nie wpływa negatywnie na poziom pewności siebie pacjenta.

Mit 3. Utrzymanie higieny jamy ustnej to duży problem.

Zanim zaczniemy przygodę z leczeniem ortodontycznym niezbędne jest usunięcie istniejących ubytków w zębach, zlikwidowanie kamienia nazębnego oraz wyleczenie infekcji dziąseł. To powinno zabezpieczyć nasze zęby przed rozprzestrzenianiem się próchnicy.

W trakcie leczenia otrzymamy dokładne wskazówki jak czyścić zęby i aparat, aby było to jak najbardziej skuteczne. Niezbędne będzie zaopatrzenie się w odpowiedni do tego sprzęt, taki jak szczoteczka ortodontyczna ze specjalnie wyprofilowaną końcówką o miękkim włosiu. Bardzo pomocne jest również posiadanie nici ortodontycznych i irygatora wodnego, który ułatwi dostęp do bardziej ukrytych miejsc w jamie ustnej. Wszystkie zabiegi higieniczne należy przeprowadzać delikatnie, tak aby nie uszkodzić mechanizmów aparatów.

Mit 4. Aparaty ortodontyczne powodują wady wymowy.

W początkowym okresie noszenia aparatu może pojawić się problem związany z seplenieniem, ale jest on tymczasowy. Aparat mowy szybko dostosowuje się do nowej sytuacji i problem znika.

Mit 5. Noszenie aparatu ortodontycznego to wstyd.

Aparaty ortodontyczne są dzisiaj tak powszechnie noszone, że możemy to porównać do noszenia zegarka na dłoni. Dzięki temu, że są one niewidoczne, nie zdajemy sobie sprawy jak wiele osób z nich korzysta. W niektórych środowiskach traktowane są jako biżuteria i mądra inwestycja w zdrowie.

Mit 6. Po zdjęciu aparatu zęby wrócą do wcześniejszego ułożenia.

Po zakończeniu leczenia pacjent zostaje wyposażony w aparat retencyjny, który zapobiega cofaniu się zębów. Jest on ruchomy i zakłada się go głównie na noc. Z czasem jego stosowanie się ogranicza, aż do całkowitego odstawienia.

Mit 7. Nie będę mógł się całować !

Bez obaw. Najnowsze aparaty nie przeszkadzają w okazywaniu sobie czułości. Bez problemu możesz również uprawiać w nich sporty, śpiewać a przy zastosowaniu specjalnych aparatów nakładkowych cieszyć się ulubionymi potrawami.

Szukasz renomowanego centrum stomatologicznego zajmującego się ortodoncją? Zobacz więcej na https://cdcstomatologia.pl/ortodoncja.html >>

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Daj się ponieść nurtowi przygody – ruszaj na...

Kajakarstwo jest, niezmiennie od dekad, jednym z najczęściej uprawianych sportów letnich w Polsce. To nie przypadek – spływy kajakowe, zwłaszcza organizowane na pomorskich szlakach, są...

Pogoda w Krakowie