Praca w hotelarstwie Wrocław – sprawdź najnowsze oferty pracy we Wrocławiu

Udostępnij:

„Dobra praca” - czym właściwie jest? Dla jednej osoby będzie to po prostu miejsce, w którym będzie mógł liczyć na stabilne zatrudnienie. Dla innego człowieka będzie to coś, co będzie wykonywał z pasją, a jeszcze inny będzie liczył na wysokie zarobki za to, co na co dzień wykonuje w ramach swoich obowiązków. Niezależnie od tego, co jest dla kogo ważne – musimy przykładać wagę do tego, aby jak najlepiej się zaprezentować, by w ogóle ktokolwiek chciał rozważyć naszą kandydaturę. Skupmy się jednak na jednej, konkretnej branży – czy to prawda, co mówią, że nie trzeba nic umieć, aby zacząć pracę w hotelu? Jak zdobyć tam pracę? Jak kształtują się tam zarobki i co najważniejsze – gdzie szukać w hotelarstwie dobrej pracy?

Praca w hotelu – to musisz wiedzieć

Nie ma się co oszukiwać – trochę jest prawdy w tym, że nie trzeba mieć naprawdę nie wiadomo jakiego doświadczenia i jak szerokich kompetencji, aby rozpocząć pracę w hotelu. W dodatku perspektywy rozwoju w takim miejscu są naprawdę spore. Ale warto posiadać chociaż podstawowe cechy, które mogą nam dać przewagę nad innymi: hotel to miejsce, do którego przyjeżdżają osoby z różnych krajów. Znajomość języków jest więc niezwykle ważna. Liczy się również umiejętność prawidłowego wysławiania i szeroko pojęta kultura osobista.

Zanim jednak ktoś się zdecyduje na pracę w takim miejscu – należy zdać sobie sprawę z tego, że to często praca w weekendy, na noce i często z bardzo wymagającymi, kapryśnymi klientami. Cierpliwość w tym zawodzie to rzecz niezwykle istotna.

Co prawda wykształcenie w tym kierunku nie jest wymagane, ale jeśli ktoś wie, że chciałby pracować w takiej branży – może pomyśleć o tym już zawczasu np. wybierając sobie technikum czy kierunek studiów.

Kim można być w hotelu?

Lista jest naprawdę długa. Niektórzy mogą liczyć na zatrudnienie w restauracji, inni w recepcji, niektórzy mogą być nawet w dziale marketingu w większych sieciach hotelowych. Tak naprawdę to od wielkości obiektu i miejsca, w którym znajduje się hotel. Wiadomo bowiem, że w takim Wrocławiu, gdzie co roku przyjeżdża mnóstwo turystów, z różnych zakątków świata, gdzie odbywa się wiele konferencji i wyjazdów służbowych – hotele będą wyglądały zupełnie inaczej niż w Otwocku koło Warszawy.

Warto dokładnie zapoznać się z listą stanowisk, na jakie można aplikować w branży hotelowej.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracę?

Miejsc, w których można poszukać sobie ogłoszeń o pracę w hotelarstwie jest wiele. Warto jednak wybierać takie, w których tych ogłoszeń jest najwięcej. Dobrym serwisem, który ma niemalże wszystkie ogłoszenia o pracę, które znaleźć można w Internecie, jest Pinbook.pl. Nie trzeba więc wcale przegrzebywać całego Internetu w poszukiwaniu tego, co mogłoby nas zainteresować. Jest on – i to w zupełności wystarczy. Szukacie pracy w hotelarstwie we Wrocławiu? Nie ma problemu.
Pamiętajcie jednak, żeby zastanowić się, czy na pewno praca w takiej branży jest dla was – to naprawdę nie jest bułka z masłem!

 

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Wisła Kraków - zmarnowane szanse?

Zagłębie Sosnowiec w meczu z Wisłą Kraków będący ostatnią rozgrywką 13 sezonu Lotto Ekstraklasy szczęśliwie zremisował z przeciwnikiem na wyjeździe. Pomimo tego, że Wisła przez...

Pogoda w Krakowie