Strefa płatnego parkowania w Krakowie – czy parkowanie może być tańsze?

Udostępnij:

​Strefy płatnego parkowania na stałe już wpisały się w krajobraz polskich miast – w tym Krakowa. Mieszkańcy stolicy Małopolski są zgodni co do tego, że są one bardzo potrzebne. Niemniej nie jest idealne rozwiązanie – nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby za pozostawienie tu samochodu płacić mniej.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – co warto wiedzieć?

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – i nie tylko zresztą tam – powstały w celu rozładowania natężenia ruchu w mieście. Ich podstawowym zadaniem jest zachęcenie kierowców do tego, aby częściej korzystali z transportu publicznego. Zaspokajanie zapotrzebowania na miejsca postojowe to kolejna funkcja, jaką spełnia strefa płatnego parkowania. Kraków zgłasza w tym zakresie stale rosnący popyt. Postój w strefie płatnego parkowania wiąże się z koniecznością wykupienia biletu w parkomacie, który nalicza opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – jak zaoszczędzić na parkowaniu?

Kierowcy często skarżą się na to, że zostawiając samochód w strefie płatnego parkowania w Krakowie płacą więcej, aniżeli w rzeczywistości powinni. Tymczasem wcale nie musi tak być. Z pomocą przychodzi tu specjalna aplikacja AnyPark do szybkich płatności mobilnych za parkowanie. Jest ona wyposażona w opcję sekundowego naliczania, dzięki której wysokość opłat za parkowanie jest adekwatna do długości trwania postoju. Kierowca płaci dokładnie tule, ile powinien.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – zalety aplikacji, o czym pamiętać?

Największą korzyścią, jaka wynika ze stosowania aplikacji do parkowania, jest oszczędność czasu i pieniędzy. Kierowca ponosi rzeczywisty koszt parkowania i nie musi tracić czasu na szukanie parkomatu. Musi jednak brać poprawkę na kilka istotnych kwestii. Otóż zawsze warto sprawdzić, która strefa płatnego parkowania w Krakowie jest objęta omawianą usługą. Poznać to można po umieszczonym na niej logo aplikacji. Ponadto z omawianego narzędzia mogą korzystać jedynie osoby, które mają aktualne prawo jazdy.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Bardzo droga tajemnica Kasparowego

Polskie Koleje Linowe to spółka, która w roku 2013 została sprywatyzowana i trafiła w ręce prywatnych inwestorów. Dotychczas należała do PKP; własnością spółki jest między innymi...

Pogoda w Krakowie